Kod kırmızı, keyifler mavi!

Kırmızı koda rağmen dev dalgalarda deniz keyfi şaşırttı. "Çok kuvvetli sağanak yağış" ibareli "kırmızı kod" uyarısına rağmen Antalya'da dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'ndeki dev dalgalarda Rus uyruklu turist aile keyif yaptı.

YAŞAM 11.12.2019, 13:26
Kod kırmızı, keyifler mavi!

"Çok kuvvetli sağanak yağış" vurgusuyla "Kırmızı kod" uyarısı yapılan Antalya'da uyarılara aldırış etmeyen Rus turistler, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde oluşan yaklaşık 2 metrelik dev dalgalara aldırmadan yüzüp adeta ölüme meydan okudu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün aşırı yağış beklentisi sebebiyle ilk kez "kırmızı kod" uyarısında bulunduğu Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde de dev dalgalar oluştu.

Kalabalık olmamakla birlikte bazı Antalyalılar ve yabancı misafirler sahilden vazgeçemedi. Havanın 14, deniz suyu sıcaklığının 20 derece ölçüldüğü Antalya’da sayıca az da olsa denize giren vatandaşlar oldu.

Yaklaşık 2 metre yüksekliği bulan dalgalar arasında Rus uyruklu aile ise çocuklarıyla deniz keyfi yaptı.

Rus iki genç, dev dalgalar arasında tehlikeye aldırmadan yüzüp denizin tadını çıkarıp eğlendi.

Dalgaların üzerine kendini bırakan gençler adeta ölüme meydan okudular.

Uyarmak yerine iki gence, anne ve babası da eşlik etti.

Yağışın artmasıyla birlikte Rus aile sahilden ayrılarak uzaklaştı.

Bazı turistler ise dev dalgaları cep telefonlarının kamerası ile görüntülemekle akıllıca davrandı.

Dalgalar arasında kısa sürede olsa yüzen Şerafettin Uysal ise şunları söyledi:

"Genelde her gün denize giriyoruz. Geldik, denizin müsait olduğunu görünce yüzmeye karar verdim. Dalgalar o kadar önemli değil. Dalgalardan çıkarken azda olsa tedirgin oluyorsunuz. Sürekli bu denize girenler için bu dalga normal. Deniz suyu baya sıcak, üşümüyorum."

Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu