Kızının ilk doğum gününü kutlayamadı

Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu şehit olan Veteriner Uzman Çavuş İsmail Sarıcan’ın cenazesi, memleketi Hatay Dörtyol'daki mahalle mezarlığına defnedildi. Şehidin 4 gün sonra 1 yaşına girecek kızının doğum gününü kutlamak için izne gelmeyi planladığı ortaya çıktı.

YAŞAM 01.11.2019, 14:24
Kızının ilk doğum gününü kutlayamadı

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından icra edilen Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde daha önce bölücü terör örgütü PKK/YPG mensubu teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu şehit olan Veteriner Uzman Çavuş İsmail Sarıcan, memleketi Hatay'ın Dörtyol ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Veteriner Uzman Çavuş İsmail Sarıcan'ın (30) naaşı, Şanlıurfa'daki törenin ardından Kuzuculu Mahallesi'ndeki babaevinde getirilerek helallik istendi.

Kuzuculu Camisi'ndeki törene ailesi ve yakınları, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam, bazı milletvekilleri, belediye başkanları ve kaymakamların yanı sıra askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından bir çocuk babası şehit Veteriner Uzman Çavuş İsmail Sarıcan'ın cenazesi, mahalle mezarlığında defnedildi.

Anne Ummuhanı Sarıcan, şehit oğlu Veteriner Uzman Çavuş İsmail Sarıcan'ı son yolculuğuna asker selamıyla uğurladı.

Şehit Veteriner Uzman Çavuş İsmail Sarıcan'ın 4 gün sonra bir yaşına girecek olan kızı Asel Sarıcan'ın doğum gününü kutlamak için izin alıp memleketine gelmeyi planladığı öğrenildi.

Suriye'de Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde daha önce bölücü terör örgütü PKK/PYD'li teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu 1 asker şehit olmuş, 6 asker yaralanmıştı.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu