Kış lastiğiniz hazır mı? Valilik açıklama yaptı...

Bursa Valiliği, 1 Aralık-1 Mart arasında şehir içi yolcu ve yük taşımacılığında kış lasiği uygulamasının başlayacağını açıkladı.

YAŞAM 25.11.2019, 21:45
Kış lastiğiniz hazır mı? Valilik açıklama yaptı...

Bursa Valiliği, Bursa ili ve ilçelerinde geçerli olacak şekilde şehir içi yolcu ve yük taşımacılığında kış lasiği uygulamasının 1 Aralık-1 Mart arasında yürürlükte olacağını açıkladı.

Valilik, yaptığı yazılı açıklamada "Belirtilen tarihlerde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce yapılacak denetimlerde kamyon, kamyonet, minibüs çekici, tanker, otobüsler ve ticari otomobillerde kış lastiği olması gerekmektedir. Kamyon, çekici, tanker, otobüs türü araçların tahrikli dingilleri üzerindeki tüm lastiklerinin kış lastiği olması, kamyon, çekici, tanker ve otobüslerde kış lastiği diş derinliğinin 4 minimetre'den, kamyonet, minibüs ve otomobil türü araçlarda ise 1,6 minimetre'den az olmaması şartları aranacaktır" ifadelerini kullandı.

Bursa Valiliği, kurallara uyan bir şekilde kış lastiği kullanmayan araçlara 918 Sayılı KTK’nın 65/a Maddesi gereğince 625 lira para cezası kesileceğinin de altını çizdi.

Yorumlar (0)
18
açık