Kırmızı ışıkta kanlı infaz

Kars’ta iki kişi araçlarıyla kırmızı ışıkta bekledikleri esnada silahlı saldırıya maruz kaldı. Saldırıda bir kişi yaşamını yitirdi, 1 kişi ise ağır şekilde yaralandı.

YAŞAM 09.05.2022, 19:35 10.05.2022, 17:39 Koray
Kırmızı ışıkta kanlı infaz

Edinilen bilgiler doğrultusunda, söz konusu olay, Cumhuriyet Caddesi üzerinde yaşandı.

Şüpheli şahıs yakalandı

Yunus Kaplan ile Y.K.'nın bulunduğu araç kırmızı ışıkta durdu. O esnada, cezaevinden izinli olarak çıktığı öne sürülen G.I., söz konusu otomobili kurşun yağmuruna tutarak olay mahallinden uzaklaştı. Şüpheli şahıs, emniyet güçlerinin sıkı takibi sonucunda olay mahallinden çok fazla uzaklaşamadan kıskıvrak yakalandı.

1 ölü, 1 ağır yaralı

Kırmızı ışıkta bekleyen araçta silahlı saldırıya maruz kalan Yunus Kaplan olay mahallinde yaşamını yitirirken, Y.K ise ağır şekilde yaralandı. Yaralı şahıs, ihbar üzerine olay mahalline gelen sağlık personelleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Y.K.'nın durumunun ağır olduğu belirtildi. 

Bölge araç trafiğine kapatıldı

Diğer yandan, olayın yaşandığı bölge emniyet şeridi çekilerek araç trafiğine kapatıldı. Bölgeye çok sayıda emniyet mensubu yönlendirilirken, olay yeri inceleme personelleri tarafından bölgede çalışma yapıldı. Olay mahallindeki ilk incelemelerin akabinde Yunus Kaplan’ın cesedi hastane morguna nakledildi. 

Olaya ilişkin soruşturma sürüyor.

Yorumlar (0)
14
hafif yağmur