Kayıp 6 kişi aranıyor

Rize'de şiddetli yağmur sebebiyle mahsur kaldıkları yaylada kaybolan 6 kişi için arama çalışması başlatıldı.

Kayıp 6 kişi aranıyor

Rize'de, şiddetli yağış sebebiyle mahsur kaldıkları yaylada kaybolan 6 kişinin bulunması için çalışma başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre, merkeze bağlı Küçükçayır köyünden ayrılan Burak, Kemal, Ali ve Hilmi Pehlevan ile Hakkı ve Arif Ali Kandemir, şiddetli yağış sebebiyle Paşaçukuru Deresi'nin debisinin yükselmesi sonucu bölgede mahsur kaldı.

112 Acil'i arayan bu kişiler, Güneysu ilçesinin Handüzü Yaylası'na yaklaşık 8-9 kilometre mesafede, ormanlık vadide olduklarını ve geri dönemediklerini söyleyerek yardım istediler.

Durumun bildirilmesi üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Handüzü Yaylası'na giderek kaybolan kişilerin bulunması için çalışma başlattı.

Arapdüzü mevkisinde toprak kayması sebebiyle yolun kapalı olduğunu gören ekipler, durumu İlçe Özel İdaresine bildirdi.

İş makineleriyle yolun açılmasının ardından Salarha Jandarma Karakol Komutanlığı ve AFAD ekipleriyle koordineli olarak Küçükçayır mevkisinde de arama çalışması başlatıldı.

Ekipler, sisin etkili olduğu yaylada kaybolan 6 kişiyle bir süre cep telefonu vasıtasıyla bağlantı kurdu. Şahıslarla telefonlarının şarjının bitmesi üzerine irtibat kesilirken ekipler şiddetli yağmur ve yoğun sise rağmen çalışmalarını hava kararıncaya dek sürdürdü.

İlçe Jandarma Komutanlığı JAK timi, AFAD ve UMKE ekipleri kayıp 6 kişiyi arama çalışmalarına yarın sabah yeniden başlanacak.

Diğer taraftan yetkililer, söz konusu kişilerin daha önce de bölgede gece kamp yaptığını ve kamp tecrübelerinin olduğunu belirtti.

Hülya İlgin

1993 yılında Antalya’da doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Ankara'da tamamladı. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünden mezun oldu. Bir GSM operatörü şirketinde birim şefi olarak görev yaptı. 2019 yılı şubat ayından beri Habernediyor.com’da editör olarak çalışıyor.


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER