Kaybolan ekonomist Berzeg'in köpeği bulundu

Balıkesir'e bağlı Gönen ilçesinde 17 Haziran 2023 tarihinde sabah yürüyüşü için evinden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamayan ekonomist Korhan Berzeg'in (83) beraberindeki 'Tina' adlı köpeği bulundu.

YAŞAM 29.08.2023, 21:04 topcu
Kaybolan ekonomist Berzeg'in köpeği bulundu

İlçeye bağlı kırsal Armutlu Mahallesi üzerindeki evinden ayrıldıktan sonra aramalara karşın 74 gündür herhangi bir izi bulunamayan Berzeg'in köpeğini gören bir yurttaş, durumu Armutlu Mahallesi Muhtarı Hamit Erman'a bildirdi.

Bu kişinin, Geyikli ile Armutlu mahalleleri arasında gördüğü köpeğin fotoğrafını Hamit Erman'a iletmesinin akabinde Berzeg'in ailesine ulaşıldı. Megakent İstanbul'da bulunan aile fertleri, köpeği teşhis etti.

'Tina'nın sağlıklı olduğu, Berzeg'in yakınlarının ise Gönen'e geldiği ve jandarma personelleri tarafından aileyle görüşülerek durum değerlendirmesi yapılacağı, akabinde bu yeni gelişme doğrultusunda arama faaliyeti gerçekleştirileceği öğrenildi. Ekipler seferber oldu

Berzeg için Balıkesir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda faaliyet başlatılmıştı.

AFAD koordinesinde JAK (Jandarma Arama Kurtarma) ile jandarma komando timleri, JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi), GÖNDAK (Gönen Doğal Afetler Arama ve Kurtarma Derneği), SAR Arama Kurtarma ve GADAK (Gönen Artemea Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlk Yardım Derneği) personelleri, mahalle ve etrafındaki ormanlık bölgenin yanı sıra yakın mahallelerde de Berzeg'i ve 'Tina'yı aramıştı.

JÖAK (Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı) ile AFAD KBRN (Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler) personellerinin desteğiyle mağaralar, dere yatakları ve su kuyularında da arama gerçekleştirilmiş fakat Berzeg ya da köpeğine ait herhangi bir iz bulunamamıştı.

Yorumlar (0)