'Kartondan anne' sosyal medyayı ikiye böldü!

Evde olmadığı zamanlarda bir yaşındaki oğlunu sakinleştirmek için kendi gerçek boyutlu karton maketini kullanan Japon anne sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

YAŞAM 17.12.2019, 10:47
'Kartondan anne' sosyal medyayı ikiye böldü!

Japonya’da yaşayan Fuki Sato isimli anne, işlerini yaparken veya ortalıkta görünmediği zamanlarda bir yaşındaki küçük oğlunun ağlamasına engel olmak için gerçek boyutlu karton maketlerini yaptırdı. Fuki maketlerden birinde ayakta dururken, bir diğerinde ise yerde otururken görülüyor.

Fuki’nin eşi tarafından sosyal medyada paylaşılan videolarda, maketin küçük çocuğu oyalamakta başarılı olduğu ifade edildi. Bir anlığına annesini arayan ufaklık, mutfaktaki maketi fark edince oyun oynamayı sürdürüyor, hatta gülmeye başlıyor.

İlk 20 dakika boyunca fark etmedi bile!

Fuki’nin eşi, "Annesi ortadan kaybolduğu anda oğlumuz ağlamaya başlıyor, bu çok zor. Bu yüzden ben de önlem olarak ‘gerçek boyutlu bir maket olsaydı ne olurdu’ diye düşündüm. Sonuç olarak ilk 20 dakika boyunca fark etmedi bile, maketler belki de ara sıra kullanmak için uygun olabilir" diye konuştu.

"Bakımevindeyken belki sessiz bir maket adam onu ziyaret eder"

Paylaşılan videolar kısa sürede 2 milyondan fazla izlendi. Bir sosyal medya kullanıcısı, maketler için "Bayan Sato çok korkutucu görünüyor” derken, bir diğeri de “Bu çok kötü. Annen orada, ona sarılmak istiyorsun ama sana soğuk soğuk bakıyor, hareketsiz ve sessiz. İğrenç. Umarım yaşlanıp kırılgan bir hale geldiğinde, bir bakımevindeyken belki sessiz bir maket adam onu ziyaret eder" yorumunu yaptı.

Bazıları çiftin çocuk sahibi olmasını sorguladı, bir kesim ise fikri "zekice ve yaratıcı" diye tanımladı.

Bir kullanıcı, "Keşke çocuklarım küçük olsaydı" derken, bir başkası "Her odada bir tane isterdim" yorumunu yaptı.

Yorumlar (0)
23
açık