Karadeniz, İç Ege ve Marmara için sağanak yağış uyarısı verildi 

Meteoroloji, ülke geneli için sağanak yağış ve gök gürültüsü uyarısında bulundu: “Bugün oluşacak sel ve su taşkınlarına dikkat!” 

YAŞAM 25.07.2021, 14:05 26.07.2021, 09:06
Karadeniz, İç Ege ve Marmara için sağanak yağış uyarısı verildi 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yurdun doğu, iç ve kuzey kesimleri için önemli uyarılarda bulundu. Sağanak yağış, gök gürültüsü ve yıldırım uyarıları veren Meteoroloji, sel ve su taşkınları için dikkatli olunması gerektiğini açıkladı. 

Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz için sağanak yağışın kapıda beklediğini belirten Meteoroloji, Eskişehir, Düzce, Sinop, Bolu, Ardahan, Kars, Kırklareli ve Çanakkale için ayrıca uyarılarda bulundu. Ülkenin kalan kısmında az bulutlu hava hakim 

Hava durumu raporuna göre ülkenin geri kalan kısmında az bulutlu hava hakim. Ülke genelinde sağanak yağış olmasına karşın sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredecek.  

3 gün boyunca yağış var 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, gelecek 3 gün için hava raporu yayınladı. Kırklareli, İstanbul, Karadeniz Bölgesi ve İç Ege için 3 günlük sağanak yağış uyarısı verildi. Hafta içinden itibaren sıcaklıkların artacağı öngörülüyor. 

Yorumlar (0)