Kamyonun taşıdığı dev makara E-5'e düştü, faciaya ramak kaldı 

E-5 Bakırköy mevkiinde hareket halinde olan TIR’ın taşıdığı dev boyuttaki kablo makarası, köprüye takılıp yola düştü. TIR’ın ardında bir araç bulunmaması sayesinde facia önlendi. 

YAŞAM 25.06.2021, 09:51 26.06.2021, 10:15 Başak Çetin
Kamyonun taşıdığı dev makara E-5'e düştü, faciaya ramak kaldı 

Dün 22.15 sularında meydana gelen kazada Ankara’da İstanbul’a doğru seyir halinde olan bir TIR arkasında bulunan dev makara yola düştü. E-5 Bakırköy istikametinde ilerlerken Ataköy köprüsüne gelen kablo makarası yüklü TIR, köprünün kısa kalması sebebiyle kazaya mahal vermemek adına hızlı şekilde geçti. TIR, köprünün altından geçerken, makaralardan biri de köprüye takılarak araçtan düştü.  

Kaza sırasında TIR arkasında bir aracın bulunmaması, faciayı önledi. Ayrıca kaza anında ya da sonrasında yaralanan olmaması da sevindiren bir diğer haberdi.  Makara, köprünün altında kaldı 

Köprü altından bir şekilde geçmeyi başaran TIR’dan düşen makara, köprüye sıkışıp kaldı. Olay yerine çağırılan vinç, makarayı çıkardı ve aynı TIR’ın arkasına tekrar yerleştirildi. Yaşanan olay sırasında E-5'in sol şeridi bir süre kapalı kaldı ve yolda yoğunluk oluştu.  

Yorumlar (0)
22
açık