Kalaşnikoflu cinayette müebbet talebi!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde, Güray Efe'yi (52) kalaşnikofla öldüren Gökhan Akın (31) ve azmettirici Emin Mayıl'a (33) verilen hapis cezalarının Yargıtay tarafından bozuldu. Savcı, Akın ve Mayıl hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep etti.

YAŞAM 13.01.2020, 12:41 13.01.2020, 13:41
Kalaşnikoflu cinayette müebbet talebi!

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 4 Ocak 2015 tarihinde, yanında 2 kişi bulunan Güray Efe'nin aracına, Alanyurt Yolu üzerinde, başka bir otomobilden kalaşnikof tüfekle saldırı yapıldı.

Saldırıda ağır yaralanan Efe, tedaviye alındığı hastanede 10 gün sonra öldü.

Cinayet sonrası geniş çalışma başlatan polis, azmettirici olduğu belirlenen Emin Mayıl'ı, olaydan 2 gün sonra Bursa'da yakalayarak, gözaltına aldı. 

Mayıl'ın ifadeleri üzerine saldırıyı yaptığı ortaya çıkan Gökhan Akın, kaçtıktan 170 gün sonra, kardeşinin Yeniceköy Mahallesi’ndeki evine özel harekat polislerinin de katılımıyla yapılan operasyonla ele geçirildi.

İnegöl Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada tutuklu sanıkar Gökhan Akın ve Emin Mayıl, müebbet hapis cezası verildi. Kararın, Yargıtay tarafından bozulması üzerine yeniden yapılan yargılamada duruşma savcısı, 2 sanığın da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını istedi. Duruşma ertelendi.

Yorumlar (0)
16
açık