Jandarma Kuzey Marmara Otoyolu'nda kuş uçurtmuyor

Kocaeli Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, asayiş ekipleri ve narkotik timleri, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Mermerciler ve Sevindikli gişelerinde oluşturulan kontrol noktalarında kuş uçurtmuyor.

YAŞAM 18.02.2020, 10:53
Jandarma Kuzey Marmara Otoyolu'nda kuş uçurtmuyor

Kocaeli Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ve asayiş ekipleri ile narkotik timleri, sorumluluk sahasındaki Kuzey Marmara Otoyolu'nun Mermerciler ve Sevindikli gişelerinde oluşturdukları kontrol noktalarında yapılan denetimlerle trafik kuralı ihlaline ve diğer suçlara izin vermiyor.

Jandarma Genel Komutanlığının sorumluluk alanına verilen ilk otoyol olan Kuzey Marmara Otoyolu'nda zaman zaman helikopter desteğiyle de gerçekleştirilen uygulamalarda trafik ihlalleri başta olmak üzere göçmen kaçakçılığı ve narkotik suçlara ilişkin de çalışmalar yapılıyor.

Kuzey Marmara Otoyolu'nun, Osmangazi Köprüsü, Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolu bağlantı kavşağı konumundaki Mermerciler gişelerinde oluşturulan kontrol noktasında narkotik ve arama kurtarma köpeklerinin yanı sıra drone'lar da kullanılıyor.

Gerekli hâllerde helikopter desteğinin de alındığı kontrollerde 320 araçtan 17'sinin sürücüsüne 4 bin 934 lira idari para cezası kesildi.

Kocaeli Jandarma Komutanlığı trafik timlerinin ocak ayında büyük bölümü Kuzey Marmara Otoyolu'nu kapsayan uygulamalarında ise 45 bin 415 araç sorgulandı. Sorgulanan bu araçlardan 1681'inin sürücüsüne 962 bin 215 lira idari para cezası uygulandı.

Ayrıca ekipler 477 aracı trafikten men ederken, 28 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Yorumlar (0)
16
açık