İzmir'de TIR dehşeti kamerada! Lastiği patladı, karşı şeride geçti

İzmir Çevreyolu'nda lastiği patlayan demir yüklü TIR karşı şeride geçti. Karşı şeritten gelen araçlar son anda kazadan kurtulurken, demirler yola saçıldı.

YAŞAM 02.07.2022, 17:00 04.07.2022, 09:47 Ömer Aksan
İzmir'de TIR dehşeti kamerada! Lastiği patladı, karşı şeride geçti

İzmir’de demir yüklü olduğu belirtilen bir TIR, lastiğinin patlaması neticesinde bariyerleri geçerek karşı şeride geçti. Bazı araçlar, ters şeritte seyreden TIR'ın altında kalmaktan son anda kurtulurken, kaza anı ise bir otomobilin kamerasına yansıdı.

Kaza, dün saat 16.30 civarında İzmir Çevreyolu Osmangazi Viyadüğünde yaşandı. 

Facianın eşiğinden dönüldü 

Karşıyaka’dan Bornova’ya doğru seyir halinde olan demir yüklü TIR'ın lastiği patladı. Lastiğin patlamasıyla birlikte TIR'ın hakimiyetini yitiren şoför, bariyerleri geçerek karşı şeride geçti. Karşı şeritten hareket halindeki araçların son anda şerit değiştirmesi sayesinde olası bir facianın önüne geçildi.

Şans eseri kazada yaralanan veya ölen olmazken, kazanın şokunu atlatamayan TIR şoförü, kazadan sonra bir süre bariyerlere oturdu. TIR'ın dorsesinde bulunan demirler ise çevreyoluna savruldu.

Kaza anı kameraya yansıdı

Kazayla ilgili polis ekipleri tarafından soruşturma başlatılırken, dehşet veren kaza; bir aracın kamerasına anbean yansıdı. Görüntülerde, TIR'ın lastiğinin ciddi bir basınçla patlaması, daha sonra TIR'ın bariyerleri geçerek karşı şeride savrulması yer aldı. Kaza esnasında bariyere yakın şeritte seyreden bir aracın ise bir anda şerit değiştirerek TIR'ın altında kalmaktan son anda kurtulması da görüntülerde yer buldu.

Yorumlar (0)
22
açık