İşte ‘Aylan Bebek’ filminin fragmanı!

Muğla Bodrum'da cansız bedeni kıyıya vuran Aylan Kurdi bebeğin yaşam hikayesinin anlatıldığı ‘Aylan Bebek’ filminin fragmanı yayınlandı. Filmde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ile Hollywood yıldızları da yer alıyor. İşte merakla beklenen "Aylan Bebek" filminin fragmanı.

YAŞAM 15.08.2019, 22:49 Hülya İlgin

Beşşar Esed'in ülkesini seçime götürmemekte direnmesiyle başlayan Suriye’deki iç savaştan kaçan ailenin Yunanistan’a geçmeye çalışırken bindiği botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum’da kıyıya vuran 3 yaşındaki çocukları Aylan Kurdi'nin görüntüleri tüm dünyada vicdanları kanattı.

Talihsiz bebeğin yaşam hikayesinin beyaz perdeye aktarıldığı "Aylan Bebek" filminin fragmanı bugün yayımlandı. Çekimlerine Bodrum’un farklı mekanlarında başlanan filmin yapımcılığını George Edde ve Bahattin Öztürk, yönetmenliğini ise Ömer Sarıkaya üstleniyor.

Siyasiler de var

Birçok açıdan ilklere sahne olan "Aylan Bebek" filminde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun yanı sıra, tanınmış oyuncu Wilma Elles, Cesur Yürek filminin oyuncusu Mike Mitcell’in, Hürriyet Gazetesi Yazarı Hande Fırat, gazeteci Talat Atilla, Kadir Süleyman, Ali Sabri Belaid, Aydan Çakır, Dursun Hazerov, Gonca Yeşil, Mustafa Ayhan, Eymen Kaya gibi yerli oyuncuları ile Hollywood yıldızları yer alıyor. Aylan Bebek filmi ile ilk kez bir bakan uluslararası bir filmde rol almış oldu.

Geliri mültecilere

Oscar'a aday olacak şekilde planlanan ‘Aylan Bebek' filminin gelirinin büyük bölümü mültecilere aktarılacak. "Aylan Bebek" filminde, Suriye'de iç savaştan kaçan ailenin Yunanistan'a geçmeye çalışırken bindiği botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum'da kıyıya vuran 3 yaşındaki Aylan Kürdi'nin yaşadıkları anlatılıyor. Aylan bebeğin durumundan yola çıkılarak, mültecilerin sorunlarına evrensel bir bakış açısı getirmeye çalışılıyor.

Yorumlar (0)
hafif yağmur