İstanbullular serinlemek için denize girdi

Megakent İstanbul'da etkisini gösteren sıcak havada dışarı çıkan yurttaşlardan bazıları denize girerken bazıları ise gölgelik alanları tercih etti.

YAŞAM 02.08.2023, 18:12 Koray
İstanbullular serinlemek için denize girdi

Meteoroloji 1'inci Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin Erken Uyarı Merkezi tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, 1-6 Ağustos 2023'te hava sıcaklıklarının hissedilir oranda artması öngörülüyor.

İstanbul'da etkili olan sıcak hava sebebiyle bazı yurttaşlar denize girmeyi tercih ederken bazıları ise gölgelik alanlarda dinlendi."Haftanın üç günü denize giriyoruz"

Üsküdar'da denize giren yurttaşlardan Habil Dereci, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, arkadaşlarıyla birlikte sahilde buluşup yüzdüklerini aktardı.

Dereci, "Deniz daha serin oluyor ve ayrıca berrak. Ben Üsküdar Sahili'ni seviyorum. Burası çok farklı bir yer. Arkadaşlarım an itibarıyla denizde yüzüyor. Sıcak havada bu şekilde serinliyoruz. Birazdan da bir çay molası vereceğiz. Ardından namaz eda edeceğiz. Haftanın üç günü buluşup denize giriyoruz." şeklinde konuştu."Tatil yerlerine gidemiyoruz"

Salih Bozdemir ise bunaltan sıcaklardan denize girerek biraz olsun rahatladığını kaydederek, "Havalar inanılmaz derecede sıcak, bu deniz olmazsa ne yapardık bilmiyorum. Evlerde zaten pişiyoruz. Evlerde klimamız da yok. Geliyoruz burada dostlarımızla arkadaşlarımızla birlikte serinlemeye çalışıyoruz. Çok pahalı olduğu için tatil yerlerine gidemiyoruz. Biz burada mutluyuz. İyi ki burası var. Burası sıcak fakat denizi serin. Yani hava 30 derece fakat su serin, 17 derece civarında. Herkese gelip Üsküdar Sahili'nde yüzmesini öneririm." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)