İstanbul'da sağanak yağış

Megakent İstanbul'da etkisini artıran sağanak yağış sebebiyle il genelindeki trafik yoğunluğu yüzde 90 düzeyine yükseldi.

YAŞAM 02.11.2023, 20:17 topcu
İstanbul'da sağanak yağış

Akşam saatleri itibarıyla başlayarak zaman zaman etkisini artıran sağanak yağıştan ötürü bazı yollarda meydana gelen su birikintileri sürücülere çok zor anlar yaşattı.

D-100 kara yolunun Cevizlibağ mevkisi Ankara ve Edirne yönlerinde trafik durma noktasına geldi. Yolun Çağlayan mevkisinde de her iki istikamette trafikte aksamalar meydana geldi. Çağlayan Metrobüs Durağı'nda da yolcu yoğunluğu olduğu görüldü.

Yaya ve sürücüler, D-100 kara yolu Bahçelievler, Zeytinburnu ve Fatih mevkilerinde aralıklarla etkisini gösteren sağanak yağıştan olumsuz yönde etkilendi. Bazı yurttaşlar üst geçitlerin altına sığınarak yağışın durmasını bekledi.

D-100 kara yolunun Haliç Köprüsü'nden 15 Temmuz Şehitler Köprüsü geçişine değin çift yönlü trafik yoğunluğu yaşandı. 

TEM Otoyolu Hasdal, Büyükdere Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Seyrantepe, Nurtepe Viyadük ile Levent TEM katılımında etkili olan gök gürültülü sağanak yağışın etkisiyle trafik yoğunluğu görüldü. 

Beşiktaş ile Karaköy arasındaki sahil yolu, Piyalepaşa Nurtepe Viyadüğü ve Barbaros Bulvarı bağlantı yolunda araçlar ilerlemekte zorluk çekti.Çekmeköy'de iki araç mahsur kaldı

Anadolu Yakası'nda özellikle Çekmeköy ve Ümraniye'de sağanak yağış etkili olurken, Çekmeköy Mimar Sinan Caddesi üzerinde biriken su dolayısıyla mahsur durumda kalan iki araç itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Diğer taraftan, yol bakım faaliyetleri ve bazı araç arızaları da trafik yoğunluğunu daha da artırıyor.

Avrupa Yakası'ndaki bazı metrobüs, otobüs ve tramvay duraklarında da yağıştan ötürü yolcu yoğunluğu oluştu.

İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) Trafik Yoğunluk Haritası'na göre il genelindeki trafik yoğunluğu yüzde 90 seviyesine ulaştı.

Yorumlar (0)