İstanbul'da sağanak ve şiddetli rüzgar

İstanbul'un bazı noktalarında etkili olan fırtına ve sağanak hayatı olumsuz yönde etkilerken, kentteki trafik yoğunluğu yüzde 70 seviyesini aştı.

YAŞAM 11.11.2023, 19:49 topcu
İstanbul'da sağanak ve şiddetli rüzgar

MGM (Meteoroloji Genel Müdürlüğü) ile İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) AKOM (Afet Koordinasyon Merkezi) tarafından gerçekleştirilen sağanak ve fırtına uyarılarının akabinde, il genelinde yağış etkisini gösterdi. 

Avrupa Yakası'nda Beşiktaş, Bahçelievler, Fatih ve Zeytinburnu'nda gök gürültülü yağmur şeklinde etkili olurken, Gaziosmanpaşa ve Avcılar'da ise şiddetli sağanak geçişleri meydana geldi.

Avcılar Cihangir'deki halk pazarını da şiddetli yağış sonrası su bastı. Pazarda alışveriş yapanlar, suların içinde ilerlemeye çabaladı.Sarıyer'de fırtına sebebiyle ağaç devrildi

Sarıyer Çayırbaşı Caddesi üzerinde rüzgarın kuvvetli esmesi sebebiyle bir otoparktaki ağaç, araçların üzerine devrildi. Ağacın devrilmesi neticesinde buradaki dört araç hasar gördü ve iletişim hatlarına ait olan bazı kablolar koptu.

Durumun ihbar edilmesi üzerine olay mahalline itfaiye ve güvenlik ekipleri yönlendirildi. İtfaiye personelleri, devrilen ağacı keserek otomobillerin üzerinden kaldırdı.Anadolu Yakası'nda da yağış etkili oldu

Anadolu Yakası'nda da Ataşehir, Maltepe ve Kartal ilçelerinde hafif şiddetteki yağmur geçişleri, Ümraniye'de ise kuvvetli yağış görüldü. 

Yağış sebebiyle D-100 kara yolu Göztepe, Bostancı, Maltepe ve Kartal'ın her iki yönünde de trafik akışı yavaşladı.

Yağmura hazırlıksız bir şekilde yakalanan ve şemsiyesi olmayan bazı yurttaşlar ise ıslanmamak adına buldukları tentelerin altına sığındı.

Son veriler doğrultusunda, il genelindeki trafik yoğunluğu yüzde 76 ölçüldü.

Yorumlar (0)