İstanbul'da cuma namazı kılınacak camiler belli oldu

İstanbul'da 1923 cami ve mescit ile 264 mekanda cuma namazı eda edilecek.

YAŞAM 28.05.2020, 15:11 28.05.2020, 15:26

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul'da yarın cuma namazı kılınacak cami, mescit ve diğer açık alanların duyurusunu özel bir video ile duyurdu.

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İstanbul Valisi Ali Yerlikaya şu ifadeleri kullandı:

"29 Mayıs Cuma günü özlem ve hasret bitiyor. İstanbul'da cuma namazı kılınacak cami, mescit ve diğer açık alanlar belirlendi. Gerekli tedbirlere uyarak ibadetimizi yapacağız. Allah kabul etsin."

Fly Through tekniğiyle çekilen videoyu paylaştı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın paylaştığı film, Süleymaniye Camisi, Sultanahmet Camisi, Yeni Cami (Eminönü), Ortaköy Camisi ile Çamlıca Camisi'nin etrafında ve içerisinde "sinek" olarak da bilinen Fly Through (Uçmak) tekniği ile 130 kilometre hıza yaklaşık 1,5 saniyede ulaşabilen FPV drone ile edilen görüntülerden oluşuyor ve bu alanda Türkiye'de yapılan ilk kapsamlı film olma özelliğini taşıyor.

Cuma namazı kılınacak cami, mescit ve diğer açık alanların yer aldığı listeler İstanbul Valiliğinin "www.istanbul.gov.tr" internet sitesinde genel olarak, ilçe kaymakamlıklarının internet sitesinde ilçe bazlı yer alıyor. Listelerde camilerin kullanılabilir avlu/bahçe metrekaresi ve maksimum cemaat kapasiteleri de paylaşıldı.

Listeye, "http://www.istanbul.gov.tr/ilimizde-cami-ve-mescitlerin- ibadete-acilmasi-basin-aciklamasi-2020-47" linkinden erişilebiliyor.

İstanbul'daki 3457 cami ve mescitten, 1923 cami ve mescit ile 264 mekanda cuma namazı kılınmak üzere gerekli düzenlemeler devam ediyor.

Yorumlar (0)
21
az bulutlu