İnegöl OSB'de yangın

Bursa'ya bağlı İnegöl ilçesindeki bir fabrikada meydana gelen ve bitişiğindeki tesislere de yayılan yangın söndürüldü.

YAŞAM 01.08.2023, 20:38 02.08.2023, 00:45 Koray
İnegöl OSB'de yangın

İnegöl OSB'deki (Organize Sanayi Bölgesi) bir tesiste salı günü akşam saatlerinde an itibarıyla belirlenemeyen sebeple başlayan ve rüzgarın da etkisiyle yayılan yangına karadan ve havadan çok sayıda ekiple müdahalede bulunuldu.

Havanın kararmasıyla birlikte karadan devam eden çalışmayla yangın söndürüldü. Yaklaşık olarak 110 dönüm büyüklüğündeki alanda 10 fabrikada etkili olan yangında soğutma faaliyetleri devam ediyor. 
 

"Çok şükür ki can kaybımız yok"

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, basın mensuplarına, yangının söndürüldüğünü, iş makineleriyle de tesislerin içine girilerek soğutma faaliyetlerinin sürdürüldüğünü dile getirdi. 

İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ise kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımda, "İnegöl OSB'de meydana gelen yangın söndürüldü. Çok şükür ki can kaybımız yok. Herkese geçmiş olsun." dedi.
 

Dört kişi dumandan etkilendi

İnegöl OSB'de tek bir çatı altında kurulu olan 10 fabrikada etkili olan yangına, iki yangın söndürme uçağı ve dört helikopterin yanı sıra çok sayıda kara ekibiyle de müdahalede bulunulmuş, zaman zaman patlamalar yaşanan tesislerdeki alevlere müdahale esnasında dört kişi yoğun dumandan etkilenmişti.

Yorumlar (0)