İkra Nur'un babaannesi: Katil idam edilsin!

Giresun'de derenin içerisinde ölü olarak bulunan 7 yaşındaki İkra Nur Tirsi'nin babaannesi, torununu öldürenin bulunmasını ve idam edilmesini istedi.

YAŞAM 01.07.2020, 15:20 01.07.2020, 15:21
İkra Nur'un babaannesi: Katil idam edilsin!

Giresun'un Bulancak ilçesine bağlı İcilli köyünde İkra Nur Tirsi, evine 7 kilometre uzaklıkta bulunan bir derenin içerisinde ölü olarak bulundu. 

İkra Nur'un ölüm nedeni ciğerlere su dolması yani "boğulma" olarak açıklandı. 7 yaşındaki çocuğun, derede birileri tarafından boğulmuş olabileceği ihtimali değerlendiriliyor. 

Bunun üzerine babaanne Nihal Tirsi, torunun kaçırılarak öldürüldüğünü ileri sürdü. Babaanne Tirsi, torununun o kadar uzağa kendisinin gitmeyeceğini çünkü korktuğunu söyledi.

Torununun dereye kadar kendi başına gitme şansının olmadığını ifade eden babaanne Tirsi, hayvanların bahçede otladığını, İkra Nur'un da oralarda oynadığını belirtti.

Babaanne Tirsi, akşam saatlerinde hayvanların harmana çıktığını, İkra Nur'un da harmana oynamaya çıktığını kaydederek, torununun derenin olduğu yere hiç gitmediğini ve evin yakınlarında oynadığını anlattı.

Torununu kaçırıp götürdüklerini, üç gün boyunca sakladıklarını ve öldürüp bıraktıklarını iddia eden babaanne Tirsi, gözyaşlarına boğuldu.

Babaanne Tirsi, torununu öldürenin bulunup asılmasını ve idam edilmesini istediğini kaydederek, başka annelerin yüreğinin yanmamasını umut ettiğini, kendi yüreklerinin zaten yandığını söyledi. 

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu