İETT otobüsü seyir esnasında alev topuna döndü

İstanbul Beyoğlu’nda çift katlı İETT otobüsünde yangın meydana geldi. Kısa zaman içerisinde büyüyen yangın sonucunda otobüs adeta alev topuna dönüştü. Yangın sonucunda yaralanan veya yaşamını yitiren olmazken, otobüste maddi hasar meydana geldi.

YAŞAM 14.04.2022, 17:21 15.04.2022, 09:37 Burak Kaya
İETT otobüsü seyir esnasında alev topuna döndü

Beyoğlu Tarlabaşı Bulvarı’da seyir durumunda olan İETT otobüsünde başlayan yangın kısa sürede otobüsü alev topuna çevirdi. Otobüsteki 40 yolcu hızlıca tahliye edildi. İhbarın sonrasında olay yerine gelen itfaiye ekipleri otobüse müdahale etti. Ekiplerin müdahalesi neticesinde söndürülürken, vatandaşlar ise rahat bir nefes aldı. Yangın sonucunda yaşamını yitiren veya yaralanan olmadı.

“Yolcuların tamamını tahliye ettim”

Otobüs şoförü Fırat Aras, olay anına ilişkin yaptığı paylaşımda, “Kırmızı ışıkta beklerken sol ayna üzerinden otobüsün alev aldığını görüp hemen sağa çektim. İçerisinde 40-45 yolcu bulunuyordu. Onları tahliye edip indirdim. Yangın söndürmeyle müdahale ettim ancak başarılı olamadım ve itfaiyeye haber verdim. Onlar da müdahalede bulundu. Çok şükür ki hiç kimse telaşlanmadı. Alev tam otobüsün içerisine yetişmeden hepsinin tahliyesini sağladım. Alevin çıktığını gördüğümde doğrudan sağa çektim. Yolculara, “hiç panik yapmadan aşağıya inin, araç yanıyor” dedim. Hiç kimseye bir şey olmadı. Herkes aşağıya indi ve sağa çektim. Hararet olsa ekranda görünürdü. Büyük ihtimalle sıcaklıktan, yağdan veya elektriksel mekanik bir sorundan oluştu.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
21
kapalı