Hukuk fakültesini kazandırma bahanesiyle işkenceli tecavüz

Adana’nın Çukurova ilçesinde, hukuk fakültesi hayali kuran 21 yaşındaki E.K. isimli bir genç kızı, “Üniversitede dekan tanıdığım var, seni o fakülteye aldırırım” sözleriyle kandırıp boğazını sıkarak tecavüz ettiği iddia edilen zanlı tutuklandı.  

YAŞAM 05.08.2021, 10:28 08.08.2021, 12:15 Ömer Aksan
Hukuk fakültesini kazandırma bahanesiyle işkenceli tecavüz

İddiaya göre olay, 28 Temmuz’da Adana’nın Çukurova ilçesindeki bir apartman dairesinde yaşandı.

“Tanıdıklar var, seni Hukuk Fakültesine yerleştiririm”

Üniversiteye hazırlanan 21 yaşındaki genç kız E.K., sosyal medya üzerinden 2 ay önce, 25 yaşındaki Ali Y. D. ile tanışıp arkadaş oldu. Bir süre görüşmeye devam eden E.K., Ali Y. D.’ye üniversite sonuçlarının açıklandığını fakat başarı sıralaması yüzünden istediği hukuk fakültesine giremeyeceğini anlattı. Ali Y. D., bunun üzerine “Tanıdıklarım var. Marmara Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesine seni yerleştirebilirim” sözleriyle genç kızı kandırmaya çalıştı.

“Boğazını sıkıp 4 defa tecavüz etti” 

Genç kızdan birtakım resmi belgeler isteyen Ali Y. D., bu belgeleri bırakması için onu eve çağırdı. Kimlik fotokopisi, diploma ve ikamet bilgilerinin yer aldığı belgeleri adrese getiren E.K., eve girdiğinden itibaren Ali Y. D., tarafından fotoğrafları çekildi. Çektiği görüntüleri ‘Dekan’ şeklinde kaydettiği şahsa gönderen zanlı, daha sonra E.K.’yi zorla öpmeye başladı. Genç kızın karşı koymasıyla zanlı Ali Yusuf D., E.K.’nin boğazını sıkarak ona tokat attı ve pek çok kez kıza tecavüz etti. E.K.’nin boğazını sıkan şüpheli, istediği sözleri zorla söyleterek bu anları videoya kaydetti ve ardından “Ben zorla sana bir şey yapmadım kanıtım var. Evden gidebilirsin artık” dedi. 

Ağlarken polis gördü, olay ortaya çıktı 

Evden çıkan genç kız, derhal arkadaşını aradı ve onunla buluşarak gözyaşları içinde başına gelenleri anlattı. O esnada sivil bir polis, ağladığını fark ettiği E.K.’yi görünce şüphelenerek yanına gitti. Genç kız, başına gelenleri polis memuruna anlattı. Tecavüz olayının ortaya çıkmasından sonra Ahlak Büro Amirliği, E.K. ve onun arkadaşının ifadelerini aldı. E.K. ifadesinde “Ali Y.D., hayalim olan hukuk fakültesine Birkaç tanıdığım var seni oraya yerleştiririm’ sözleriyle bana güven vererek, onun evine gitmemi sağladı. Gittiğim evde bana şiddet uyguladı ve beni korkutarak zorla 4 defa cinsel ilişkiye girdi. Beni darp edip zorla ilişkiye girdi. Boğazımı sıktı ve rızam olmadan videolarımı çekti. Şahıstan şikayetçiyim” sözlerini kullandı. 

“Fantezi amaçlı, boğazını kendi sıktırdı” 

Gözaltına alınan ve suçlamaları reddeden Ali Y. D., “E.K.’ye gelecek seneki sınava hazırlanması için tanıdıkların dershanesinin olduğunu ve onu oraya sokabileceğimi belirttim. Ben ona tecavüz etmedim. Kendisi hasta olduğu için yalnızca sevişme oldu. Boğazını da ben sıkmadım. Fantezi amaçlı sevişirken kendisi boğazını sıkmamı istedi. Evde otururken kız arkadaşımdan mesaj gelince çok sinirlendi ve kıskandı. Ardından evden çıktı. Polisler geldi. Ben video çekmedim. Kendisine tecavüz falan etmedim. Darp ya da hakaret olmadı. Suçlamaların hiçbirini kabul etmiyorum” açıklamasını yaptı. 

Genç kıza psikolojik destek sağlanırken, şüpheli Ali Y. D. ise tutuklandı. 

Yorumlar (0)
8
parçalı bulutlu