Hokus, pokus!

Herkese çocukluğundaki bayramlar tatlı gelir, çocukluk yıllarındaki bayramlar anlatılırken "Nerede o eski bayramlar" denirdi. Bu söz, ilk kez istisnasız tüm insanlar için geçerli oldu. Geçtiğimiz bayram tıklım tıklım olan yollar, bu bayram bomboş kaldı.

YAŞAM 26.05.2020, 10:56
Hokus, pokus!

Bayram tatillerinde uzun araç kuyruklarının oluştuğu kara yolları bu bayram seyahat ve sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle boş kaldı.

İstanbul'u İzmir ve Edremit Körfezi'ne bağlayan önemli bir noktada bulunan ve bayram tatillerinde yoğunluğun oluştuğu İstanbul-Bursa-İzmir kara yolu, Covid-19 (yeni tip koronavirüs) önlemleri dolayısıyla bu bayram boş kaldı.

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri kapsamında tüm yurtta uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla Bursa'da kara yollarındaki yoğunluk, önceki yıllara göre yüzde 90'dan fazla geriledi.

Özellikle uzun araç kuyruklarının oluştuğu, dur-kalk ile seyredilen ve ulaşımın zaman zaman durma noktasına geldiği Bursa-Karacabey kara yolu, pandemi önlemleri sebebiyle en sakin günlerini yaşıyor.

Yolların boş kaldığı Ramazan Bayramı döneminde ölü sessizliğini lojistik sektöründe çalışan tır ve kamyon gibi araçlar bozuyor.

Kara yollarında görevli polis ve jandarma ekipleri, kısıtlamadan muaf olan ya da özel izinle yola çıkan araçları durdurarak belge kontrolü yapıyor.

Yorumlar (0)
21
kapalı