Hırsız zannedip baktıkları ses alev alev yanan evleri oldu

Kırıkkale’de gece yarısı evlerinde birtakım sesler duyan yaşlı çift, hırsız zannedip ellerine aldıkları tüfekle dışarı çıktıklarında gördükleri manzara karşısında şok oldu.

YAŞAM 19.04.2021, 09:44 19.04.2021, 15:30
Hırsız zannedip baktıkları ses alev alev yanan evleri oldu

Dışarıdan gelen seslerin hırsızdan değil yanan evlerinin çatısından çıkan alevlerden geldiğini gören yaşlı çift, hüzne boğuldu.

Evleri kullanılamaz duruma geldi

Olay, Kırıkkale’nin Bahşılı İlçesinde bulunan Doktorlar Sitesi’ndeki bir evde meydana geldi. 

Şerife Uzun (77) ve Dursun (77) çiftinin kaldığı iki katlı evde gece saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Elektrik tesisatından çıktığı düşünülen yaşlı çiftin oturduğu ev, neredeyse tamamen kül oldu. Yangının başladığı sırada evinde namaz kılmakta olan Şerife Uzun ve yangına uyku esnasında yakalanan eşi Dursun Uzun, evlerinin alevler arasında kaldığını görünce hemen durumu itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ekiplerin 1 saat süren çalışmasıyla yangın söndürüldü. Ancak önemli derecede maddi hasarın meydana geldiği evin kullanılamaz duruma geldiği görüldü.

“Hırsız girdi sandık”

Alevler arasında kalan evlerinin çatısından gelen sesleri hırsız diye düşünüp dışarı çıktıklarında evlerinin yandığını gördüklerini belirten Şerife Uzun, başlarına gelen olayı şu sözlerle anlattı, “Ben yangın çıktı sırada evde namazımı kılıyordum. Eşimde o esnada uyuyordu. Namazımdan önce makineye çamaşır atıp peşinden ocağa çayı koydum. Sonrada eşime sen uyu ben lambayı söndürür gece aydınlığında namazımı eda ederim dedim. Namazımı kıldım ancak o sırada da tavandan başımıza bir şeyler düşmeye başladı. Ben hemen çatıda hırsız olduğunu düşünüp kendimi dışarı attım. Eşimde tüfeği alıp geldi. Ama bir de baktık ki sesler hırsızdan değil yanan evimizin çatısından geliyormuş. Sonrada hemen itfaiyeyi aradık” dedi.

Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu