Helal süt emmişler de var!

Sivas'ın Zara ilçesinde bir esnaf, Covid-19'u (yeni tip koronavirüs) fırsata dönüştürerek fahiş fiyata satış yapan haramzâdelere inat, bedava ıslak mendil dağıtıyor.

YAŞAM 15.03.2020, 10:32
Helal süt emmişler de var!

Sivas'ın Zara ilçesinde 37 yaşındaki kuruyemişçi Yusuf Yörür, son günlerde gündeme gelen fırsatçılığa tepki göstermek için vatandaşlara ve müşterilerine bedava ıslak mendil veriyor, kolonya ikramında bulunuyor.

Kuruyemişçi Yusuf Yörür, “Dünya genelinde koronavirüs görüldü, ülkemizde de vakalar görüldü. Biz, böyle bir durumda bile fırsatçılık yapanlara karşı bu uygulamayı yapıyoruz. Uygulamamız çok beğenildi, vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Zara Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Okur ise şunları söyledi:

“Dünyanın başına bela olan korona virüsü nedeniyle ülkemizde de tedbirler alınmaya başlandı. Tabii bu durumda bazı kendini bilmez esnafların fırsatçılığı ortaya çıktı. Raiç fiyatlarla cüzi miktarlardaki fiyatları yükseltmeye başladılar. Esnaf arkadaşımız da iş yerinde bedava ıslak mendil dağıtarak konuya dikkat çekmeye çalıştı. Bir Ahi esnafının nasıl olması gerektiğini göstererek, örnek teşkil ederek fırsatçılık yerine yardımcı olmaya, halkı duyarlı olmaya davet etmektedir. Zara Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak Zaralılar adına, esnaflarımız adına Yusuf Bey'e teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Yorumlar (0)
18
açık