Hava durumu bugün nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre bugün hava durumu nasıl olacak? Ayrıntılar haberimizde...

YAŞAM 06.01.2020, 09:03 06.01.2020, 10:19

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan hava durumu tahminlerine göre; Türkiye genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Çorum, Amasya ve Samsun çevrelerinin yağışlı geçeceği öngörülüyor. Yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olmak üzere; Konya, Karaman ve Niğde'nin güney ilçeleri ile Toroslar mevkiinde yoğun kar (20 cm ve üzeri), Batı Akdeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, İzmir, Konya, Karaman, Niğde, Isparta, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Adana, Mersin çevreleri ile Antalya ve Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in batı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100-200 kg/m²) olacağı tahmin ediliyor.

Yağışların, Batı Akdeniz kıyıları, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, İzmir, Konya, Karaman, Niğde, Isparta, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m²), Adana, Mersin çevreleri ile Antalya ve Çanakkale'nin doğu, Balıkesir'in batı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı (100-200 kg/m²) olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, yıldırım ve kıyıya yakın kesimlerde hortum oluşma tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları yönünde uyarıda bulunuldu.

Kar yağışı uyarısı!

Kar yağışının Çanakkale'nin doğu (Bayramiç, Yenice, Biga, Çan), Balıkesir'in batı (Balya, Gönen, İvrindi), Kırklareli'nin doğu (Pınarhisar, Vize, Demirköy) ve Tekirdağ'ın kuzeydoğu (Kapaklı ve Saray), Antalya'nın doğusunun iç kesimleri, Isparta'nın güney ve doğu, Konya ve Karaman'ın güney, Mersin ve Adana'nın iç ve dağlık kesimleri ile Niğde'nin güney ilçelerinde yoğun (20 cm ve üzeri) olacağı öngörüldüğünden buzlanma ve don olayına bağlı ulaşımda meydana gelebilecek aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Rüzgâr

Rüzgârın, Marmara ile Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli ve yer yer tam fırtına (80-110 km/sa), Orta Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/sa) ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin edildiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.

MARMARA

EDİRNE, 5°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

İSTANBUL, 8°C

Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı

KIRKLARELİ, 4°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği öngörülüyor. Yağışların; Pınarhisar, Vize ve Demirköy ilçelerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

KOCAELİ, 6°C

Çok bulutlu, kuvvetli yağmur ve sağanak yağışlı

EGE

AFYONKARAHİSAR, 2°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DENİZLİ, 7°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu

İZMİR, 7°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Yağışların; kuzey ve batı ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

MANİSA, 5°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

AKDENİZ

ADANA, 12°C

Çok bulutlu, kuvvetli sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Yağışların; batı ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olacağı tahmin ediliyor.

ANTALYA, 15°C

Çok bulutlu, kuvvetli sağanak yağışlı geçeceği öngörülüyor. Yağışların; doğu ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olacağı tahmin ediliyor.

HATAY, 8°C

Çok bulutlu ve yağmurlu

ISPARTA, 5°C

Çok bulutlu, kuvvetli karla karışık yağmur ve yüksekleri yer yer yoğun kar yağışlı

İÇ ANADOLU

ANKARA, 2°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ESKİŞEHİR, 2°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

KONYA, 4°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği öngörülüyor. Yağışların; güney ilçelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

SİVAS, 1°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif kar yağışlı

BATI KARADENİZ

BOLU, 3°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren kar yağışlı

DÜZCE, 6°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

KASTAMONU, 3°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kıyısı yağmurlu, iç kesimleri kar yağışlı

ZONGULDAK, 8°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

ÇORUM, 4°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra hafif yağmurlu

TOKAT, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

TRABZON, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

ERZURUM, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS, -2°C

Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA, 4°C

Çok bulutlu, karla karışık yağmur ve kar yağışlı

VAN, 3°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

DİYARBAKIR, 8°C

Çok bulutlu ve yağmurlu, yüksek kesimler karla karışık yağmur ve kar yağışlı

GAZİANTEP, 8°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA, 8°C

Çok bulutlu, öğle saatlerinde sonra hafif yağmurlu

Yorumlar (0)
25
açık