Hainleri unutmayacağız, helal süt emmişleri de!

Kaldığı karantinadaki yurtta Türkiye Cumhuriyeti devletine küfreden hain, Türkiye'nin büyük tepkisini çekmişti. Bir çok KYK yurdu odalarında, helal süt emmiş, vefa duygusuna sahip öğrencilerden geriye duygu ve övgü dolu notlar bulundu.

YAŞAM 31.03.2020, 12:42
Hainleri unutmayacağız, helal süt emmişleri de!

Türkiye Cumhuriyeti devleti tarafından yurt dışından getirilerek Bolu’daki KYK yurdunda karantina altına alınan ve kaldıkları yurtta 24 saat sağlık, yemek, temizlik ve bakım hizmeti verilen Mehmet Nuri M. isimli alçağın Türkiye Cumhuriyetine yönelik hakareti hafızalara kazındı.

Sosyal medya üzerinden yaptıkları canlı yayında hem devlete küfreden hem de kız öğrencilerin özel eşyalarını karıştırarak alay eden 3 ahlaksızdan 2'si tutuklanmış, diğeri ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Kendi sağlığı için 24 saat koruma altında tutulmasına ve her türlü ihtiyacı devlet tarafından karşılanmasına rağmen Türkiye Cumhuriyeti devletine hakaret eden Mehmet Nuri M. isimli hain ile hainin dolandırıcılık suçundan aranan babası Mehmet Veysi M. de tutuklanmıştı.

Tutuklamalar öfkeyi bir nebze olsun dindirirken, yurt dışından getirilerek KYK yurtlarında karantinaya alınıp 14 günlerini tamamladıktan sonra evlerine dönenlerden geriye yürekleri ısıtan notlar kaldı.

Sivas'tan duygulandıran notlar

Sudan, Mısır, İrlanda ve İskoçya'dan Sivas'a getirilerek, Covid-19 (yeni tip koronavirüs) önlemleri kapsamında KYK'ya (Kredi ve Yurtlar Kurumu) bağlı bağlı yurtlarda gözlem altında tutulan öğrenciler, kendilerine adeta 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunulmasını sağlayan yetkililer ve yurt çalışanlarına teşekkür notları bırakıyor.

Türkiye'de farklı şehirlerdeki üniversitelerde eğitim görürken ERASMUS programları çerçevesinde gittikleri Sudan, Mısır, İrlanda ve İskoçya'dan devletin imkanlarıyla 23-25 Mart'ta Sivas'a getirilen 600'e yakın öğrenci, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Binali Yıldırım Kampüsü'ndeki 10 bin kişilik yurtta 14 günlük karantina süresi kapsamında gözlem altında tutuluyor.

Odalarda tek kişi kalan öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğünün farklı etkinlikleriyle moral bulmaya çalışıyor. Pencerelere çıkarak şarkılar söyleyen, birbirleriyle adam gibi sohbet eden öğrenciler, kendilerine her türlü imkan ve konforun sunulduğu yurdun yetkilileri ve çalışanları ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne duygu dolu mektup ve notlarla minnetlerini ifade ediyorlar.

Öğrencilerden biri konakladığı odanın kapısına, "Bize yemek getiren, hoş sohbet eden, bizimle ilgilenen, günlerimizi güzelleştiren tüm çalışanlara teşekkür ederiz. Sizi seviyoruz." notunu yapıştırırken, bir diğer öğrenci ise "Bizimle ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Hayatım boyunca iyiliklerinizi unutmayacağım." cümleleriyle, yurt çalışanlarına duyduğu minneti ifade etti. 

Öğrencilerin yurt görevlileri için yazdıkları notlardan bazıları şöyle:

- "Sevgili Sivaslılar, bugün de dün de yarın da kısacası 14 günlük karantina süreci içerisinde yapılan hizmetler için çok teşekkür ederiz. Allah sizi ve bizi bu virüsten korusun. En büyük alkış size."

- "Canım Sivas o güler yüzünüzle ve ilginizle bizleri evimizde gibi hissettirdiğiniz için çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun."

- "Merhaba sevgi dolu çalışan görevli abilerim ve ablalarım. Gerçekten size çok minnettarım. Rabb'im sizden razı olsun, çok teşekkür ederim. Devletimizin sizin gibi güzel insanlarla yükselişi daimdir. Hamdolsun, şükürler olsun. Gerçekten yaptığınız hizmetin karşılığı yok ama dualarım sizinle."

"Yurt çok temiz ve otelde kalıyor gibiyiz"

Kaldıkları odada çektikleri videolarla Anadolu Ajansı muhabirine duygularını anlatan öğrencilerinden 21 yaşındaki Tara Direkoğlu, İskoçya'dan Sivas'a getirildiğini anlattı.

Yeni tip koronavirüsün (Covid-19) yayılmasının ardından üç arkadaşıyla evine dönmek istediğini ifade eden Tara Direkoğlu, "Karantinada 7. günüm ve şu ana kadar hiçbir problem yaşamadım. Yurt çok temiz ve otelde kalıyor gibiyiz. Bütün istediklerimiz yapılıyor." diye konuştu.

Yurt yetkililerine ve görevlilerine teşekkür eden Tara Direkoğlu, çalışanların çok vefalı bir iş yaptıklarını kaydetti.

Vakit geçirmeleri için kaldıkları odada her türlü imkanın sağlandığını vurgulayan Tara Direkoğlu, "Moralimiz yerine gelsin diye plates topu ve yoga matı dağıtıldı. 14 gün bir odada kalma düşüncesi biraz insanı korkutuyor, bu yüzden egzersiz yapmamız hem fiziksel hem beden olarak çok önemli." dedi.

Kaldıkları yurtta kendilerine yöresel etli ekmek ve katmer ikram edildiğini belirten Tara Direkoğlu, ailesine mesaj göndererek gözlerinin arkada kalmamasını istedi.

"Bizi çok değerli hissettiriyorlar"

Öğrencilerden 24 yaşındaki Nermin Işık da İrlanda'dan özel uçakla Sivas'a getirildiklerini belirtti.

Sivas'taki yurdun çok güzel olduğunu ifade eden Nermin Işık, "İmkanlarımız çok iyi, 5 yıldızlı otelde gibiyiz. Motivasyon olarak çok güzel etkinlikler düzenleniyor. Cama çıkıp şarkılar söylüyoruz, bu şekilde eğlenmeye çalışıyoruz. Bizi çok değerli hissettiriyorlar." şeklinde konuştu. 

"Çok güzel geçiyor"

Birsu Küçükdeveci ise yurtta tertemiz odalarda kendilerine bu imkanı sunan yetkililere minnettar olduklarını söyledi.

Yurt görevlilerinin kendilerini motive ve mutlu etmek için canla başla gece gündüz çalıştığının, sürecin çok güzel geçtiğinin altını çizen Birsu Küçükdeveci, "Karantina sürecini bu kadar kolay atlatabilmemin gerçekten tek sebebi, çalışan ekipteki arkadaşların desteği, samimiyeti ve mükemmelliği." değerlendirmesinde bulundu.

- "Allah devletimize zeval vermesin"

Mısır'dan Sivas'a getirilerek karantinaya alınan öğrencilerden Yasin Şirin Ateş ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kendilerine sunacağı güzel hizmetleri bildiği için tereddütsüz olarak Türkiye'ye geldiğini ifade etti.

Yurtta çok güzel bir ortamla karşılaştığını dile getiren Yasin Şirin Ateş, bu imkanları sunan tüm devlet büyüklerine ve görevlilere teşekkür ederek, "Allah devletimize zeval vermesin, güç ve kuvvet versin." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu