Gülistan'ın odasında intihar mektubu bulundu!

Tunceli’de 10 gündür aranan Gülistan Doku’ya ait intihar mektubu bugün odasında bulundu.

YAŞAM 14.01.2020, 11:41 14.01.2020, 13:15
Gülistan'ın odasında intihar mektubu bulundu!

Kendisinden 10 gündür haber alınamayan Gülistan Doku’ya ait intihar mektubu bugün odasında bulundu.

Gülistan’ın intihar ettiği düşünülen yerde de polis dalgıçları tarafından ait bazı notlar ve isminin bulunduğu bir reçete ile arkadaşından ödünç aldığı belirlenen bir makasa rastlandı.

Gülistan’ın bulunması için yapılan aramalar nöbetleşe gece gündüz sürüyor. Tunceli Valisi, Tunceli Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı ve Tunceli Cumhuriyet Başsavcısı da vatandaşların da desteğiyle yürütülen aramalara eşlik ediyor.

Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Gülistan Doku, geçen pazar sabahı kaldığı yurttan çıktı. Ancak bir daha kendisinden haber alınmadı. Diyarbakır’da yaşayan ailesi, kızlarına ulaşamayınca Tunceli’ye gelerek kayıp başvurusu yaptı.

Rus uyruklu arkadaşıyla tartışmış

Doku’nun kayboluşunu çözmeye çalışan polis, genç kızın, 4 Ocak Cumartesi günü, Rusya uyruklu arkadaşı Zaynal Abarok ile tartıştığını tespit etti. 

4 saniyelik görüşmeden sonra sinyal kesildi

Yapılan araştırmalar kapsamında Gülistan Doku’nun, cep telefonu kayıtları da incelemeye alındı. Doku’nun cep telefonundan en son kaybolduğu gün, saat 16.26’da 4 saniyelik görüşme yaptığı belirlendi. Bu görüşme esnasında Atatürk Mahallesi’nde olduğu belirlenen genç kızın cep telefonunun daha sonra sinyal vermediği ortaya çıktı.
 

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu