Go-kart pistinde facia: Genç kız ölümden döndü

Antalya'da Iraklı bir gencin go-kart aracının lastiğine dolandıktan sonra kopan saçlı derisi, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde uzun süren ameliyatla yerine dikildi.

YAŞAM 10.09.2023, 20:27 topcu
Go-kart pistinde facia: Genç kız ölümden döndü

15 yaşındaki Iraklı Lara Ali Turki Aljanabad, ailesiyle birlikte 9 Ağustos tarihinde Alanya ilçesindeki Kestel bölgesinde yer alan bir eğlence merkezinde go-kart aracına bindi.

Pistte go-kartı sürerken bağladığı saçı çözülerek aracın motor bölümüne ve lastiğine dolanan genç, ağır şekilde yaralandı. Alanya Araştırma ve Eğitim Hastanesine nakledilen Iraklı gencin, Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevki yapıldı.

Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Estetik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi, saçlı deriyi ameliyatla yerine dikti.

Gözaltına alınan eğlence merkezinin sahibi F.A, jandarma karakolundaki işlemlerinin akabinde salıverildi, iş yeri ile ilgili idari işlem başlatıldı.

Hastanede tedavisi devam eden Aljanabad, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, go-kart sürerken kask vermediklerini, bağladığı saçlarının tur attığı esnada çözülerek go-karta takıldığını dile getirdi.

Çok fazla acı çektiğini vurgulayan Aljanabad, "Zor bir operasyon geçirdim. O anları anımsadıkça çok kötü oluyorum. İlk günler hiç yerimden kalkamıyordum. Artık ayağa kalkabiliyorum, yavaş yavaş da olsa yürüyebiliyorum. Doktorlar ve ailem sayesinde çabuk iyileşiyorum." diye konuştu. 

Eğlence merkezlerinde dikkatli olunması gerektiğini söyleyen Aljanabad, bu tür oyunların kasksız yapılmaması gerektiğinin altını çizdi."Türkiye bu hususta çok başarılı"

Prof. Dr. Özkan ise mikrocerrahi alanında dünyada en üst düzeyde hizmet sunan ender merkezlerden biri olduklarını kaydederek, Iraklı gencin operasyonunun çok uzun sürdüğünü ifade etti.

Ülkemizin çok önemli bir sağlık turizmi merkezi olduğuna işaret eden Özkan, "Kaza geçiren turiste ivedilikle müdahalede bulunduk. Kopan saçlı deri, büyük bir ekiple nakledildi. Üst seviye bir operasyon oldu. Hastayı yakında zamanda taburcu etmeyi düşünüyoruz. Mikrocerrahi ameliyatları nadir yerlerde gerçekleştirilebiliyor. Biz merkezde başarılı bir şekilde yapıyoruz. Türkiye bu hususta çok başarılı." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)