Genç Edanur'u öldüren sanığın cezası netleşti!

Antalya'da bir kafenin önünde başına isabet eden kurşunla hayatını kaybeden 17 yaşındaki Edanur Demir'i öldüren S.M.D.'nin (22) cezası belli oldu. Tutuklu yargılanan S.M.D., ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

YAŞAM 12.05.2022, 21:29 13.05.2022, 14:41 Hakan Öksüz
Genç Edanur'u öldüren sanığın cezası netleşti!

Antalya'da 8 Ocak günü yaşanan bir olay, Türkiye'nin gündemine oturmuştu. İddialara göre S.M.D. (22) ile bir kafede çalışan Sıla P. (21) arasında tartışma yaşanmıştı. Tartışma kısa sürede şiddetlenmiş ve kavgaya dönüşmüştü. Yanındaki silahı ateşleyen S.M.D., kavgayı ayırmaya çalışan 17 yaşındaki Edanur Demir'i başından vurmuştu. Genç kız, olay yerinde hayatını kaybetmişti.

Edanur Demir'i silahla öldüren ve ardından kayıplara karışan S.M.D.'nin yargılamasının son duruşması bugün yapıldı. Tutuklu olarak yargılanan sanık S.M.D, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Tutuksuz sanık O.A.K. ile mağdur yakınları da duruşmada yer aldı.

Tanık: Silah aniden patladı

15 yaşındaki tanık A.Ö.T., olay günü sanığın elindeki silahı gördüğünü söyledi. Hayatını kaydeden Edanur Demir'in, sanığın kolunu tuttuğunu ve baş hizasına kadar kaldırdığını kaydeden A.Ö.T., silahın aniden patladığını belirtti. Tanık A.Ö.T., Edanur Demir ile sanık arasında bir tartışmanın yaşanmadığını sözlerine ekledi.

Sanık S.M.D: Sevdiğim bir kişiydi!

17 yaşındaki Edanur'u hayattan kopartan sanık S.M.D., "Olay hızlı şekilde gelişti. Öldürme kastım yoktu. Sevdiğim bir kişiydi. Tahliyemi istiyorum." savunmasını yaptı. Mahkeme, sanık S.M.D'yi, "çocuğa karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. 

Duruşmanın ardından adliye önünde açıklama yapan Edanur Demir'in annesi ile kız kardeşleri, adaletin yerini bulduğunu belirtti. 

Yorumlar (0)
8
açık