Gece kimseyi köyde bırakmıyorlar!

Ardahan'ın Posof ilçesine bağlı Savaşır köyünde heyelan riski tespit edildi. Posof Kaymakamı Enver Yılmaz, "Özellikle gece kimseyi köyde bırakmıyoruz." dedi.

Gece kimseyi köyde bırakmıyorlar!

Posof Kaymakamı Enver Yılmaz, 90 kişinin yaşadığı 50 haneli Savaşır köyündeki arazilerde oluşan yarıklarla heyelan riski tespit ettiklerini söyledi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü görevlilerince çalışma yapılmasını talep ettiklerini kaydeden Yılmaz, "Bu risk köyün tamamı mı yoksa bir kısmı için mi var onu uzman arkadaşlar tespit edecek. Özellikle gece kimseyi köyde bırakmıyoruz. Teknik ekip inceleme yaptıktan sonra durum netleşecek. Şu an vatandaşımızın çoğu yaylada, diğerlerini ise ilçemizde misafir ediyoruz." dedi.

Teknik çalışmadan sonra değerlendirmede bulunan Kaymakam Yılmaz, heyelanın yanı sıra hasarlı ev tespit ettiklerini söyledi.

Yılmaz, "Bugün uzman ekiplerle birlikte yaptığımız çalışmalarda 2 kesin hasarlı ev tespit ettik. Söz konusu evleri bu nedenle boşalttık. 12 evimizde de küçük çaplı hasarlar mevcut. Onlarla ilgili de çalışma yarın sürecek." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER