Gazi, iyileşip cepheye döndü!

Koronavirüs ile mücadele ederken enfekte olan 33 yaşındaki doktor, koronavirüsü yendikten sonra istirahate çekilmek yerine görevine döndü.

YAŞAM 13.04.2020, 13:09
Gazi, iyileşip cepheye döndü!

Covid-19'u (yeni tip koronavirüs) yenen 33 yaşındaki Dr. Uğur Corut, evindeki 14 günlük karantina sürecini tamamlayıp döndüğü Medicana Sivas Hastanesi'nde alkışlarla yeniden görevine başladı.

Dr. Uğur Corut'a, yeni tip koronavirüs (Covid-19) belirtilerini göstermesi üzerine 25 gün önce test yapıldı.

Koronavirüs testi sonuçları pozitif çıkan doktor, aynı zamanda acil servisinde görev yaptığı Medicana Sivas Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Hastanedeki tedavisini tamamlayıp evindeki 14 günlük karantina sürecini de atlarak sağlığına kavuşan Dr. Uğur Corut, meslektaşlarının alkışlarıyla yeniden görevine başladı.

Acil Servis önünde gazetecilere açıklama yapan Dr. Uğur Corut, 19 Mart Perşembe günü işten eve döndüğünde rahatsızlandığını anlattı.

Gece üşüme, titreme ve ateşinin olması üzerine görev yaptığı hastaneye gittiğini belirten Dr. Uğur Corut, "Burada tahlil yaptırdık, tahlil sonucum pozitif çıktı. Hastaneye yatışım yapıldı. Burada tedaviye başlandı. Hastalığım sırasında koku kaybı yaşadım. Daha sonra bu tekrar geri geldi." ifadelerini kullandı.

Vakaların Türkiye'de görülmesi üzerine daha temkinli davrandıklarını ifade eden Dr. Uğur Corut, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Bütün ekipmanları kullanmamıza, kendimizi korumamıza rağmen hastalığın yayılımı çok hızlı olduğu için virüs bulaştı. Hastalığa yakalanmam beni şaşırtmadı. Sonuçta acil serviste çalıştığımız için risk altındayız. Moralimi yüksek tutmaya çalıştım. Bütün hastalıklarda olduğu gibi bu hastalıkta da moralinizi yüksek tutmanız gerekiyor."

Pes etmek yok!

Dr. Uğur Corut, sağlık çalışanları olarak hep birlikte bu hastalıkla savaştıklarının altını çizerek şunları söyledi:

"Bu hastalık bitene kadar elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz. Hastalık sürecini atlattım. Göreve başladım. Kendimi gayeti iyi hissediyorum. Bu hastalıkla savaşmaya devam edeceğiz. Bu hastalığı yeneceğiz. İnşallah ilerleyen süreçte daha iyi sonuçlar alacağız. Sonuçta hekimler sizler için buradayız. Asla pes etmeyeceğiz, mücadeleye devam edeceğiz."

Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Muharrem Güler de "Doktorumuzda hastalık çıktıktan sonra servise yatırdık ve tedavisinin ardından taburcu ettik." bilgisini verdi.

Medicana Sivas Hastanesi Genel Müdürü Şerafettin Demiray ise "Doktorumuzda test sonucu pozitif çıkmasının ardından sosyal medyada çok olumsuz paylaşımlar yapıldı. Bu hem bizi hem de hocamızın ailesini çok üzdü. Bunlar doğru değil." açıklamasında bulundu.

Dr. Uğur Corut, daha sonra acil servise geçerek hasta kabulüne başladı.

Yorumlar (0)
1
parçalı bulutlu