Fırtınadan sonra Antalya Körfezi 3 farklı renge büründü

2 gündür Antalya'da etkisini sürdüren fırtınanın ardından Konyaaltı sahili kıyı kesimleri kahverengi, turkuaz, deniz mavisi olmak üzere 3 farklı renge büründü.

YAŞAM 06.02.2020, 20:08 Burak!
Fırtınadan sonra Antalya Körfezi 3 farklı renge büründü

Kentte dün öğlen saatlerinde başlayan fırtına, bugün sabah saatlerinden itibaren etkisini sürdürdü. Bugün saatteki hızı 56 kilometreye kadar ulaşan rüzgâr, öğlen saatlerinde etkisi arttırarak devam etti. Düne nazaran bugün kentte yağış gerçekleşmezken, sahile gelenlerin karşılaştıkları manzara ise adeta büyüleyiciydi. Dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nin açıklarında, 2 gündür devam eden fırtına sonucu deniz 3 renge büründü. Sahilin kıyı kesimi dev dalgalar sonucu çamur rengini aldı. Vatandaşlar da oluşan manzarayı cep telefonları ve seyir terasındaki dürbünlerle gözlemledi.

İnsanın ruhunu okşayan bir manzara...

Gördükleri manzarayı hayranlıkla izlediklerini ifade eden Yiğit Tepeler, "Üç renkli çok güzel bir şekilde görünüyor. Fotoğraf çekiniyoruz. Burayı meşhur bir yer diye anlatılar bize. Manzara insanın ruhunu okşuyor." diye konuşurken, bir başka vatandaş Cansın Satan da, "Antalya'nın iklimi harika. Deniz üç renk şuanda, mükemmel gözüküyor. Çektiğim resimleri sosyal medyada paylaşacağım. Kıyı kesimi kahverengi görünce deprem olacak sandım, korktum" dedi.

Yorumlar (0)
24
az bulutlu