Fast food zincirinden "Küflü Whopper" reklamı!

Burger King, Whopper'ın 34 günde küflenmesini yalnızca 30 saniyelik reklama sığdırdı. ABD'li fast food zinciri, tatlandırıcı, yapay renklendirici ya da koruyucu içermeyen ürünlerinin doğallığına dikkat çekmeyi hedefliyor. 

YAŞAM 20.02.2020, 17:01
Fast food zincirinden "Küflü Whopper" reklamı!

ABD'li fast food zinciri Burger King, tatlandırıcı, yapay renklendirici ya da koruyucu içermeyen Whopper’larını ABD’de bulunan 400 restoranında satışa sunacağını ve bu kararını sene sonuna kadar ülkedeki tüm restoranlarda uygulayacağını duyurdu. 

Söz konusu değişikliği kamuoyu ile paylaşmak isteyen Burger King, Whopper’ın 34 gününü 30 saniyelik bir reklama sığdırdı.

"Küflü Whopper" isimli reklama Aretha Franklin tarafından seslendirilen "What A Difference A Day Makes" eşlik ediyor. 

Söz konusu reklamda hamburger, ilk haliyle fotoğraflanacakmış gibi özenle hazırlanıyor. Ardından hamburgerde meydana gelen bozulma dikkat çekiyor. Ekmek küflenirken, marullar kendini salıyor. Köfte ise yosun tutuyor. 

Bu görüntüden sonra ekranda "Yapay Koruyucu İçermemenin Güzelliği" yazısı çıkıyor. 

Burger King Global CMO’su Fernando Machado, restoranlarında gerçek gıdanın daha lezzetli olduğu fikrini belirtirken, söz konusu reklam fikrinin, ürünlerden tatlandırıcı, yapay renklendirici ya da koruyucuların çıkarılmaya başlanmasından itibaren masada olduğunu ifade etti. 


 

Yorumlar (0)
11
açık