Faciaya ramak kala: Yangın merdivenini "kontrolsüz" yıktılar, 1 kişi yaralandı!

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin depremde hasar gören yangın merdiveninin kontrollü yıkımı esnasında bir kaza meydana geldi. Yangın merdiveninin kopan bir parçası, istinat duvarını yıktı. Yoldan geçen bir kadın yaralandı. Olay yerine gelen Niğde Valisi Cahit Çelik, "Firma gereken önlemleri almadı. Yıkım öncesi bildirimde de bulunmadılar. Adli ve idari süreç başlayacak." dedi.

YAŞAM 08.09.2023, 22:09 Hakan Öksüz
Faciaya ramak kala: Yangın merdivenini "kontrolsüz" yıktılar, 1 kişi yaralandı!

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'ta meydana gelen depremlerde Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinin yangın merdiveni hasar görmüştü. Üniversite, yangın merdiveninin kontrollü yıkımı için özel bir firma ile anlaştı.

Yoldan geçen kadın yaralandı

Kontrollü yıkım esnasında istenmeyen bir durum meydana geldi. Çalışmalar sırasında yangın merdiveninin bir kısmı koptu ve istinat duvarını yıktı. Yıkılan istinat duvarı nedeniyle Atatürk Bulvarı'ndaki yürüyüş yolundan geçen bir kadının yaralandığı öğrenildi.

Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen kadın, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı. 

Niğde Valisi Cahit Çelik: "Firma gereken önlemleri almadı"

Olay yerine gelen Niğde Valisi Cahit Çelik, "İstemediğimiz bir olay, üzgünüz. Yıkımı yapan firma, sorumluluklarını yerine getirmemiş. Belediyeye, valiliğe ve emniyete bildirimde bulunmaları gerekirdi. Gereken önlemleri de almamışlar. Firmaya idari yaptırım yolda. Vatandaşımız yaralandığı için adli süreç de başlayacak. Binanın yanından geçen bir vatandaşımız hafif şekilde yaralandı. Daha kötü bir şeyin olmaması sevindirici." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)