Evsiz kadın mahalle sakinlerinin kabusu oldu

İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan bir mahallede, Rus uyruklu olduğu düşünülen bir kadın 6 aydır sokaklarda yaşıyor. Çevreye rahatsızlık veren kadın aynı zamanda kimyasal maddeler de kokladığı için çocuklar tedirgin oluyor. Mahalle sakinleri ise, yetkililerden konuya ilişkin çözüm bekliyor.

YAŞAM 10.07.2024, 14:36 11.07.2024, 14:54 Melina Ay
Evsiz kadın mahalle sakinlerinin kabusu oldu

Pendik Kavakpınar Mahallesi sakinleri, yaklaşık altı aydır sokaklarda yaşayan bir kadından dolayı huzursuzluk yaşıyor. Rus uyruklu olduğu tahmin edilen kadın, geceyi banklarda geçiriyor ve geçimini dilencilik yaparak sağlıyor. Kişisel ihtiyaçlarını sokakta karşılayan kadının davranışları mahalle halkını rahatsız ediyor. Özellikle çocukların, kadının çamaşır suyu gibi kimyasal maddeleri koklamasından korktuğu belirtiliyor.

“İnsanlardan para istiyor”

Mahalle sakinlerinden Mehmet Eren, “Kimse ona sahip çıkmıyor. Sürekli sokakta yaşıyor, insanlardan para istiyor ve çevreye rahatsızlık veriyor” şeklinde durumu özetledi.

“Yetkililere haber verdik yine de gitmiyor”

Başka bir mahalle sakini olan İhsan Kılıç ise, “Polis ve belediyeye haber verdik, geldiler ama kadın gitmiyor. Çift vatandaşlığı olabilir. Ortalığı kirletiyor ve kimyasal maddeler kullanıyor. Çantasına baksanız neler olduğunu görürsünüz. Bu mahalle için bir sorun oldu. İnsanların evlerinin önüne gidip kirletiyor. Türkçe bilmiyor, ama düzgün yaklaşınca konuşabiliyor. Alt Kaynarca'da bir kız kardeşi olabilir. Sürekli yemek ve para istiyor. Ne yapacağımızı bilemiyoruz” dedi.

Yorumlar (0)