Evlat nöbeti 596'ncı gününde

Çocuklarını terör örgütü PKK’ın elinden kurtarmak isteyen ailelerin HDP Diyarbakır il binası önünde başlattıkları evlat nöbeti, 596'ncı gününe girdi.

YAŞAM 21.04.2021, 13:33 22.04.2021, 09:38
Evlat nöbeti 596'ncı gününde

3 Eylül 2019'da farklı şehirlerden Diyarbakır’a gelerek terör örgütünce alıkonulan çocuklarına kavuşmak ümidiyle HDP il binası önüne oturma eylemi başlatan acılı ailelerin sabırlı bekleyişi sürüyor.

“Benim evladım nereden biliyor Suriye’ye gitmeyi”

Ramazan ayı dolaysıyla oruçlarını da tutan evlat nöbetindeki aileler, sahur ve iftarlarını da HDP İl Binası önünde kurulan eylem çadırında yapıyor.

Oğlu Aziz Demir’i bulma umuduyla evlat nöbetine katılan annelerden Güzide Demir, HDP ve PKK’ya öfke kustu 4 yıl önce oğlu Aziz’in PKK tarafından kaçırıldığını dile getiren anne Güzide Demir, çocuğunun HDP aracılığıyla dağa gönderilip PKK’ya teslim edildiğini söyledi.

Anne Demir, "Ben buraya oğlum Aziz’i bulmak ona kavuşmak için geldim. 1 buçuk yıldır bu mücadelemiz sürüyor. Gittiğinden beri bir sesini bile işitemedik. Ben oğluma sesleniyorum; oğlum Aziz neredeysen buraya dön, devletine teslim ol, senin yerin PKK’nın yanı değil devletin yanıdır. Benim oğlum nereden bilsin Suriye’ye gitmeyi. Onu orada ateşin içine attılar, yaktılar, yaraladılar. Oğlum Aziz evine gel” diye konuştu.

Yorumlar (0)
13
kapalı