Ev sahibi dehşet saçtı

Konya’da fatura sebebiyle çıktığı öne sürülen kavgada bir kişi kiracısını tüfekle vurarak katletti.

YAŞAM 10.05.2022, 00:50 10.05.2022, 17:41 Koray
Ev sahibi dehşet saçtı

Söz konusu olay, saat 20.30 sularında Meram ilçesine bağlı Kovanağzı Mahallesi Yaz Sokak üzerindeki bir evde yaşandı. Aktarılan bilgilere göre, iki kattan oluşan müstakil evin birinci katında ikamet eden F.M. ve 31 yaşındaki oğlu Hüseyin M. ile ikinci katta ikamet eden ve kiracıları olan 35 yaşındaki Mevlüt Kapan arasında faturaların ödemediği iddiası ve devamlı olarak problemlerin oluşması sebebiyle tartışma çıktı. Tartışma esnasında Hüseyin M., evinden getirdiği tüfekle havaya bir el ateş etti ve ardından kiracısı Mevlüt Kapan ve olay mahallinde bulunan Mehmet Ali G.'yi vurdu. 

Kurtarılamadı

Bölgedeki yurttaşların ihbarda bulunması üzerine olay mahalline güvenlik ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Olay sonucunda yaralanan Mehmet Ali G. ve kiracı Mevlüt Kapan sağlık personellerinin ilk müdahalesinin akabinde ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Kapan, burada gerçekleştirilen bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak can verirken, parmağından hafif şekilde yaralanan Mehmet Ali G.'nin genel sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. 

Teslim oldu

Hüseyin M. ise polis karakoluna giderek suç aletiyle birlikte teslim oldu. Burada gözaltına alınan şüpheli şahsın, polis karakolundaki işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Olaya ilişkin tahkikat sürüyor. 

Yorumlar (0)
19
açık