Eşini şoka uğrattı: 46 yıldır saklıyormuş!

Kahramanmaraş’ta yaşayan 46 yıllık evli adam, kendilerini ziyaret eden valiye, eşinin ilk yaptığı mısır yemeğinden kalma püskülü gösterdi. Evlilik cüzdanının arasında sakladığı mısır püskülünü ise yaşlı adamın karısı ilk kez gördü.

YAŞAM 25.11.2020, 22:02 25.11.2020, 22:12 Koray
Eşini şoka uğrattı: 46 yıldır saklıyormuş!

Kahramanmaraş’ta yaşayan 46 yıllık evli adam, kendilerini ziyaret eden valiye, eşinin ilk yaptığı mısır yemeğinden kalma püskülü gösterdi. Evlilik cüzdanının arasında sakladığı mısır püskülünü ise yaşlı adamın karısı ilk kez gördü.

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ve İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü personeli ile 46 yıldır mutlu bir evlilik yaşayan çifte misafir oldu. Dulkadiroğlu İlçesi Bahçelievler Mahallesi'nde yaşayan mahallenin muhtarı Sait Ahraz (71) ve eşi Günay Ahrazı (62) mutlu evliliğin sırlarını aktardı. 3 çocuk ve 7 torun sahibi evli çift her hususta anlaşabilmek için orta yolu bulduklarını ve gençlerin de birbirlerine saygı ve sevgi içinde olmaları gerektiğini kaydetti.

Kadına şiddete karşı çıkan ve onlara tekme atabilecek tek canlının anne karnındaki bebeğinin olduğunu belirten Sait Ahraz, “Ben Orman Bölge Müdürlüğü'nden emekli oldum ve Bahçelievler Mahallesi muhtarlığına aday oldum ve 1999'dan bu yana muhtarlık yapıyorum. Kadınlara şiddete karşı günü olduğu için buradan bir mesaj vermek istiyorum. İnsanlar kadınları sevsinler ve saygı göstersinler. Onlar bizim annemiz, ablamız. Kadınlara tekmeyi yalnızca bir kişi atar o da annenin karnındaki bebeğidir. Ben buyum, ben şuyum dememek gerekiyor. Orta yolu bulmak lazım. Biz omuz omuza vererek evimizin temellerini attık.” dedi.

1974'ten bu yana saklıyor

Eşinin kendisine ilk pişirdiği mısırın püskülünü sakladığından kendisinin de yeni haberi olduğunu belirten Sait Ahraz, “Eşim bana mısır pişirmişti ve bu pişirdiği mısırının püskülünü 1974'ten beri evlilik hatırası olsun diye sakladım. Şu anda eşim de yeni görüyor bu püskülü, 46 yıldır bu durumdan haberi yoktu. Bu mısır püskülünü de ilk defa gösteriyorum. Elimde bir de 46 yılık evlilik alışveriş listesi var ve bunu da anı olsun diye saklıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sait Ahraz’ın 46 yıllık eşi Günay Ahrazı ise, “Evliliklerde en önemli şey, eşlerin birbirine saygı ve sevgidir.” dedi.

46 yıllık mutlu çiftten genç çiftlere mesajlar verildiğini belirten Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun ise, “Kadına yönelik şiddette uluslararası mücadele günü ve 46 yıldır mutlu ve huzurlu bir ailemizin misafiri olduk. Kendileri mutlu evliliklerini sürdürüyorlar. Onların bu huzurlu mutlu evlilikle ilgili genç çiftlerimize mesajları oldu. İkisine de çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Yorumlar (0)
hafif yağmur