Eşine astım ilacı diye uyuşturucu vermiş!

Adana'da bir kadın, 3 yıldır yatalak olan kızını cezaevindeki damadının astım ilacı diye uyuşturucu vererek bu duruma getirdiğini ileri sürdü. Hastanenin verdiği raporda da kadının uyuşturucuya bağlı olarak yatalak kaldığı belirtildi.

YAŞAM 23.11.2020, 18:32 24.11.2020, 17:26 Koray
Eşine astım ilacı diye uyuşturucu vermiş!

Adana'nın Seyhan ilçesinde yaşayan Nurseren Kurtuluş (30), 2013 yılında V.K. ile evlendi. Fakat evlendikten sonra uyuşturucu bağımlısı olan eşiyle uyuşturucu kullandığı için devamlı tartışan kadın, sık sık darp edildi. Bu arada, Nurseren Kurtuluş bir taraftan da astım hastalığıyla savaş veriyordu.

İddiaya göre, kocası genç kadına hastalık sürecinde astım ilacı diye uyuşturucu vermeye başladı. Bu sebeple genç kadın uyuşturucu bağımlısı oldu. Genç kadın eşi bağımlı olduğu için evdeki eşyaları da satmaya başlayınca artık dayanamayarak kızı Aysel Kurtuluş’u (6) da alarak annesi Necla Çatalkafa’nın (58) evine döndü.

3 yıldır yatağa mahkum yaşıyor

2017 yılında annesinin evindeyken uyuşturucu krizi geçirip bayılan talihsiz kadının annesi kızını hastaneye yetiştirdi ama genç kız uyuşturucuya bağlı olarak yatalak kaldı. Şimdi boynundan aşağısı tutmayan genç kıza ve onun 6 yaşındaki kızına Necla Çatalkafa bakıyor. Koca ise bir süre önce hırsızlık suçundan hapse girdi.

Necla Çatalkafa kızının evlenene kadar tek probleminin astım olduğunu belirterek, “Kızım astımını da ilaç kullanarak hafif geçiriyordu. Ancak evlendikten sonra kızımın durumu ağırlaştı. Kocası kızıma astım ilacı diye uyuşturucu vermiş. Doktor raporunda da bu yer alıyor. Ben kızıma kıyamazken, kocası kızımı bu duruma getirdi. Daha önce uyuşturucu kullandığı için kızımı dövermiş. Ancak biz bunları çok sonra öğrendik. Ben damadımdan kızımı bu hale getirdiği için şikayetçiyim. Kızım 3 yıldır ne konuşabiliyor ne de ayağa kalkabiliyor. Genç yaşında yatağa mahkum kaldı.” dedi.

Genç kadının 6 yaşındaki kızı ise annesini bebek gibi sevip onun bir an evvel ayağa kalkmasını bekliyor.Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu