Eşi şikayetçi olmadı, dayakçı koca serbest kaldı!

Gaziantep'te, sokak ortasında çocuğunun yanında eşi Büşra Çilo'yu döven Emrah Çilo'ya 7 ay 15 gün hapis cezası verildi. Eşinin şikayetçi olmadığı Çilo, tahliye edildi.

YAŞAM 07.01.2020, 15:43 13.01.2020, 13:15
Eşi şikayetçi olmadı, dayakçı koca serbest kaldı!

Olay, geçen yıl 15 Kasım'da 8 Şubat Mahallesi'nde yaşandı. Emrah Çilo kaldırımda kucağında çocuğu ile oturan eşi Büşra Çilo'yu tekme tokat dövmeye başladı. Olay anı ise bir kişi tarafından cep telefonu ile kaydedildi.

Polis tarafından gözaltına alınan Emrah Çilo'ya 7 ay 15 gün hapis cezası verildi.

"Kendi gözümden bile kıskanıyorum"

Davanın karar duruşmasında tutuklu sanık Emrah Çilo ve avukatı ile şiddet gören eşi Büşra Çilo da yer aldı.

Eşini çok kıskandığı için olayın yaşandığını belirten Emrah Çilo, "Kendi gözümden bile kıskanıyorum. Olay günü de kıskançlık yüzünden tartıştık. Gitmeye karar verince peşinden gittim, özür diledim ‘çocuklarını düşünmüyor musun?’ dedim. Kendisini ikna etmeye çalıştım ancak ağza alınmayacak bir söz söyleyince şuurumu kaybedip vurdum. Yaptığım çirkin davranışımdan dolayı çok pişmanım. Kendi insanlığımdan utandım. Sizlerin huzurunda eşimden özür diliyorum" şeklinde konuştu.

"Bu kadarını hak etmedi, şikayetçi değilim"

Mahkeme heyetinin söz verdiği Büşra Çilo ise "Eşim bana çok iyi davranır, ben de ona aynı şekilde. Bu kadarını hak etmedi. Şikayetçi değilim, en başından beri değildim. Beni çok sevdiği için kıskanırdı. Eşimi seviyorum, onun da beni sevdiğini biliyorum. Bana karşı tehdit ve hakaret eylemi olmadı, can güvenliğimden endişe etmiyorum. Eşimin tahliye olmasını ve çocuklarımın yanına dönmesini istiyorum" dedi.

Tahliye edildi

Konuşmalardan sonra kararını açıklayan mahkeme, Emrah Çilo'ya 7 ay 15 gün hapis cezası verdi. Hakim, sanığın tutuklulukta geçirdiği süreyi de dikkate alarak, tahliyesini kararlaştırdı.

Yorumlar (0)