Erzincanlı genç Antalya’da ölü bulundu

Erzincanlı 23 yaşındaki genç Antalya'da zeytinlik alanda ölü olarak bulundu.

YAŞAM 19.08.2022, 11:52 19.08.2022, 18:21 Kübra Özgü
Erzincanlı genç Antalya’da ölü bulundu

Uyuşturucu bağımlılığı nedeni ile tedavi gören ve kısa bir zaman önce Erzincan'dan Antalya'ya giden 23 yaşındaki genç, zeytinlik alanda ölü olarak bulundu.

Olay, Antalya’nın Kepez ilçesindeki Çamlıbel Mahallesindeki zeytinlik bir alanda gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre, sabah işe giderken kestirme yol kullanan bir vatandaş, geçtiği zeytinlik alanında bir kişinin hareketsiz şekilde yattığını fark etti. Vatandaş durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezine bildirilmesine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, hareketsiz şekilde yatan gencin yaşamını kaybettiğini tespit etti. Çevrede geniş güvenlik önemleri alan polis ekiplerinin, yaptığı inceleme sonucunda cesedin Yusuf Arslan Karasağız'a (23) ait olduğunu anlaşıldı.

Ceset 10 – 15 gün öncesine ait!

23 yaşındaki gencin ceplerinde uyuşturucu madde bulunduğu tespit edilirken, yapılan ilk değerlendirmelere göre Karasağız’ın yaklaşık 10 ile 15 gün önce hayatını kaybettiği anlaşıldı. Karasağız'ın cenazesi, olay yeri ve savcılık ve ekiplerinin çalışmalarından sonra kesin ölüm sebebi belirlenmek üzere Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

"Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın"

Antalya'daki bir zeytinlik alanda ölü olarak bulunan ve üzerinden uyuşturucu madde çıkan gencin babası, oğlunun kendisine gönderdiği son mesajının 'bir daha beni arama ve sorma' şeklinde olduğunu söyledi. Acılı baba oğlunun bundan önce de uyuşturucu madde kullandığını fakat tedavi ettirdiğini söyledi. 23 yaşındaki geçin babası, "Fidan gibi çocuğumu toprağa vereceğim. Benim canım yandı, başkalarının canı yanmasın. Artık bu uyuşturucu olayına çözüm bulunması şart" dedi.

Oğlunun cenazesini almaya gelen baba Dursun Karasağız, konuyla ilgili açıklama yaptı. Adli tıp raporunda belirtilen ölüm nedenine göre, gerekli olan yasal müracaatları yapacaklarını ifade eden baba Karasağız, "Oğlum AMATEM'de uyuşturucu tedavisi gördü. 3 ay önce de oğlumu Manisa'da hastaneye yatırdım. Hastanedeki tedavisinden sonra da Erzincan'a memleketime götürdüm. 2,5 ay kadar Erzincan’da kaldık. Buraya döndüğümüzde evde bazı sıkıntılar yaşadık ve oğlum evden gitti. Bir daha da kendisinden haber alamadım. Bizimle ilgili söylenen uzaklaştırma kararı kesinlikle yalan. Ağabeyi ile bazı sıkıntılar yaşadıkları için daha önce de birkaç kez evden gittiği olmuştu. Onu aradığım zaman ya telefonuna bakmıyordu ya da telefonunu tamamen kapatıyordu.

"Kimsenin ocağına ateş düşmesin"

Uyuşturucu maddelere gençlerin çok kolay ulaşılabildiğini iddia eden Karasağız, aileleri bu konuda dikkatli olmaya davet ederek, "Ben şu an canı yanan bir babayım. Burada uyuşturucu kullananların yaşı iyice düşmüş. Buna çok acil bir şekilde müdahale edilmesi gerek. Yazık. Ben 23 yaşındaki oğlumu şimdi toprağa veriyorum. Bu duruma sebep olanlardan bunun hesabını soracağım. Kimsenin ocağına daha fazla ateş düşmesin. Uyuşturucu olayına kalıcı ve etkili bir çözüm yolu bulunması gerek. İnsanların 13-14 yaşındaki evlatları ellerinde eriyor. Yazık günahtır, bu gençler bizim hepimizin genci" şeklinde konuştu.

Diğer yandan ailesi tarafından toprağa verilmek üzere alınan gencin cenazesi, memleketi Erzincan'a götürüldü.

Yorumlar (0)
27
açık