Emine Bulut'un kızına ömür boyu eğitim desteği

Milli Eğitim Bakanlığı, eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut'un kızına öğrenimi süresince eğitim yardımı, sosyal ve psikolojik destek sağlayacak.

YAŞAM 24.08.2019, 17:03 24.08.2019, 17:11 Hakan Öksüz
Emine Bulut'un kızına ömür boyu eğitim desteği

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Kırıkkale'de eski eşi tarafından katledilen Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızına öğrenim hayatı boyunca eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destek verilecek.

Edinilen bilgiye göre, MEB, Kırıkkale'de 18 Ağustos'ta, annesi Emine Bulut'un babası tarafından öldürülmesine tanık olan 10 yaşındaki kıza destek için harekete geçti.

Bakanlıkça alınan karar çerçevesinde tanık olduğu olayın küçük kızın hayatını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla Kırıkkale'de MEB rehberlik uzmanlarının da yer aldığı ekip kurulacak.

SPOR VE SANAT EĞİTİMLERİNE YÖNLENDİRİLECEK

Küçük kızın öğrenim hayatı süresince ihtiyacı olan eğitim yardımı ile sosyal ve psikolojik destekler bu ekip tarafından sağlanacak. Öte yandan, akademik, sosyal ve duygusal süreçleri yakından takip edilecek ve buna uygun şekilde destekler sunulacak.

Yakınlarının tercihi doğrultusunda ilde istediği bir okula yerleştirilecek küçük kız, ilgi ve yeteneklerine uygun şekilde spor ve sanat eğitimlerine gönderilecek.

Kırıkkale'de anneannesi ve dedesinin yanında yaşayan Emine Bulut'un 10 yaşındaki kızının, MEB yetkililerince ziyaret edildiği bildirildi.

Yorumlar (0)
10°
açık