Ekonomist Korhan Berzeg'den 15 gündür iz yok

Balıkesir'e bağlı Gönen ilçesi kırsal Armutlu Mahallesi üzerindeki evinden 17 Haziran 2023 tarihinde sabah yürüyüşü yapmak üzere köpeği 'Tina' ile birlikte ayrıldıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan ekonomist Korhan Berzeg (83) için Balıkesir AFAD Müdürlüğü koordinasyonunda başlatılan faaliyet 15. gününde devam ediyor.

YAŞAM 01.07.2023, 23:34 03.07.2023, 13:26 Koray
Ekonomist Korhan Berzeg'den 15 gündür iz yok

AFAD (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) koordinesinde JAK (Jandarma Arama Kurtarma) ile jandarma komando timleri, JASAT (Jandarma Suç Araştırma Timi), GÖNDAK (Gönen Doğal Afetler Arama ve Kurtarma Derneği), SAR Arama Kurtarma, GADAK (Gönen Artemea Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlk Yardım Derneği) personelleri, Armutlu ve etrafındaki ormanlık alanın yanı sıra yakın mahallelerde ekonomist Berzeg'i arıyor.

Isıya duyarlı termal kameralı drone ve İHA'larla (insansız hava aracı) arazide gerçekleştirilen arama faaliyetlerine, başkent Ankara'dan gelen 15 kişilik JÖAK (Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı) personeli ve iki kadavra arama köpeği de destek verdi.

Arama kurtarma personelleri ile gönüllülerden meydana gelen yaklaşık olarak 60 kişilik ekip, bölgede arama faaliyetlerini sürdürdü. Gerçekleştirilen faaliyetlere karşın Korhan Berzeg ve evden beraber ayrıldığı doberman cinsi köpeği 'Tina'ya ait hiçbir iz bulunamadı.Berzeg'i gördüğünü iddia etti


Diğer taraftan, Tırnavo Mahallesi'nde ikamet eden Şaban Çam adlı bir yurttaş Korhan Berzeg'i iki gün evvel köpeğiyle birlikte gördüğünü öne sürmesi üzerine ekipler mahalleye giderek faaliyet başlattı.

Tırnavo Mahallesi'ndeki inşaat alanlarda ve metruk yapılarda aramalar gerçekleştiren ekipler, çevredeki bir evin güvenlik kamerası kayıtlarını detaylı bir şekilde inceledi.

Berzeg'e ait hiçbir ize ulaşamayan ekipler, çalışmalarına devam ediyor."Daha evvel böyle bir şey yaşamadık"

Korhan Berzeg'in karısı Angela Berzeg ile kızları ve damatları ise gelecek mutlu bir haber için günlerdir bekliyor.

Angela Berzeg, basın mensuplarına, Korhan Berzeg'in 17 Haziran günü köpeği 'Tina' ile birlikte sabah yürüyüşüne çıktığını ifade etti.

Diğer günlerde kocasının bir saat sonra yürüyüşten geri döndüğünü ve beraber kahvaltı yaptıklarını kaydeden Berzeg, "Gelmeyince az daha bekledim, 'Daha uzun yürümek istemiştir.' dedim. Ondan sonra durumdan şüphelendim ve akrabamız Levent'e giderek durumu anlattım. Patika yol boyunca bağırdık, dolaştık fakat kimse yoktu." diye konuştu. 

Berzeg, kocasının daha evvel böyle bir kaybolma hadisesi yaşamadığını dile getirdi."Derhal harekete geçtik"

GÖNDAK Başkanı Kadir Akbulut ise olay günü ihbarla birlikte ivedilikle harekete geçip aramalara başladıklarını aktardı.

Faaliyetlere çok sayıda personelin katıldığını söyleyen Akbulut, "Halihazırda bir iz bulamadık. Bölgeyi tamamen taradık, yeniden tarıyoruz. Drone ile açık bölgeler tarandı. Göletler, kuyular tarandı. An itibarıyla dağlık bölgeyi tarıyoruz, arama faaliyetlerine devam ediyoruz." sözlerini sarf etti. 

Yorumlar (0)