Düzce 'afet bölgesi' ilan edildi

Yaşanan sel felâketi nedeniyle 5 kişinin cansız bedenine ulaşılan, 2 kişinin de hala kayıp olduğu Düzce, 'afet bölgesi' ilan edildi.

YAŞAM 24.07.2019, 17:10 24.07.2019, 17:14
Düzce 'afet bölgesi' ilan edildi

Düzce, etkili sağanak sonucu meydana gelen su baskını ve heyelan nedeniyle 'afet bölgesi' ilan edildi.

Düzce Valiliği, il genelinde 17-18 Temmuz tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel afeti nedeniyle Akçakoca ve Cumayeri ilçeleriyle bağlı köylerinde kaybolan 7 vatandaştan 5'inin cansız bedenine ulaşıldığını açıkladı. 

Valilik tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Cumayeri ve Akçakoca ilçelerinde Valiliğimiz teknik personeli tarafından mahallinde yapılan afet etkisi belirleme çalışmaları sonucu hazırlanarak, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına gönderilen ön hasar tespit çalışmaları neticesinde; 

17-18 Temmuz 2019 tarihlerinde aşırı yağışlar sonucu meydana gelen sel afetinin Düzce ili genelinde 'Genel Hayata Etkili' (Afet Bölgesi) olduğu ve bu afet sebebiyle yapıları hasar gören vatandaşların afetzede kabul edilmesi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca uygun görülmüştür. Valiliğimiz Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinasyonunda kesin ve itiraz hasar tespit çalışmalarının yaptırılarak, kesin ve itiraz hasar tespit çalışmaları neticesinde hazırlanan hasar tespit raporu ve afetzede isim listesi mahallinde aynen ilan edilecektir."

Yorumlar (0)
23
açık