Durakta doğan yavrulara taksiciler sahip çıktı

Tokat'taki bir taksi durağına sığınan ve yavrularını burada doğuran köpeğe taksiciler sahip çıktı.

YAŞAM 15.01.2023, 00:20 16.01.2023, 13:25 Koray
Durakta doğan yavrulara taksiciler sahip çıktı

Tokat Devlet Hastanesinin önündeki taksi durağının çalışanları, yaklaşık olarak bir aydır sık sık durağa gelen sokak köpeğini beslemeye başladı.

'Maya' ismi verilen köpek, iki hafta evvel taksi durağında doğurarak dört yavruyu dünyaya getirdi. Taksiciler, yavrulara da 'Kahraman', 'Haydut', 'Çikı' ve 'Tom' adlarını verdi.

Taksiciler, bakımlarını üstlendikleri köpekler için durağın hemen yanında bir de kulübe yaptı."Onlara da yemek söylüyoruz"

Taksicilerden Erol Tekin, anne köpeğin sahipsiz olduğunu dile getirdi. 

Köpeğin sık sık durak yakınlarında dolaştığını ifade eden Tekin, "Doğum yapacağını öngördük, ilgi gösterdik. Süt ve yiyecek verdik. Bizim bu davranışlarımızdan cesaret alan hayvan, durağın içine kadar girdi ve burada doğurdu." şeklinde konuştu.

Anneye de yavrulara da baktıklarını aktaran Tekin, "Yemek söylediğimizde bir porsiyon da anneleri için söylüyoruz. Bu şekilde büyütmeye çalışıyoruz." dedi."Bizi tebrik ediyorlar"

Soğuktan korumak amacıyla sık sık yavruları içeri aldıklarını kaydeden Tekin, şöyle devam etti:

"Taksici arkadaşlarımız şefkatli davrandıkları için bize çok alıştılar. Bizden asla çekinmiyorlar. Yavruları elimizde gezdirebiliyoruz. Yabancılar geldiği zaman ise yavrularına yanaştırmıyor. Bize yiyecek veren de tebrik eden de oluyor." 

Yorumlar (0)