Düğün sezonu ne zaman açılacak? İşte çiftlerin merakla beklediği yanıt!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında önlemlere uyulmaya devam edilmesi halinde 11 Temmuz'dan sonra düğün gibi toplu organizasyonların düzenlenebileceğini açıkladı. 

YAŞAM 27.05.2020, 09:52 27.05.2020, 10:00
Düğün sezonu ne zaman açılacak? İşte çiftlerin merakla beklediği yanıt!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Seçil Özkan, katıldığı bir canlı yayında, Türkiye'deki normalleşme adımlarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. 

Prof. Dr. Özkan, evlenecek çiftlerin merakla bekledikleri "Düğün sezonu ne zaman açılacak?" sorusuna yanıt verdi.

"11 Temmuz'dan sonra yapılabilir"

Normalleşme takviminin 8'inci haftası yani 11 Temmuz gününden sonra bu tür toplu düğün organizasyonlarının düzenlenebileceğini kaydeden Prof. Dr. Özkan, "Bunlar yapılırken de maske, hijyen ve sosyal mesafe kuralına uyulmalı. Ancak bu söylemlerimin hepsi rakamlara bağlı." ifadelerini kullandı. 

"İlk 4 hafta sonunda 50 kişilik organizasyonlar yapılabilir"

Prof. Dr. Özkan, yeni tip koronavirüsün (Covid-19) seyrinin aşağı yönlü hareketinin önemli olduğuna dikkat çekerek, "Bilim Kurulu'nda temel olarak şunu konuştuk. Bilimsel yayınlara dayalı olarak ilk normalleşme adımlarının ardından adım adım neler açılabilir onu konuştuk. Ancak bu söyleyeceklerim salgın seyrinin aşağı yönlü hareketiyle mümkün. Her şey yolunda gider ve salgın eğrisi aşağı yönlü giderse normalleşme takviminin başladığı tarihten itibaren ilk 4 hafta sonunda 50 kişilik organizasyonlar yapılabilir." dedi.

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu