Doktorluk hayali kuruyordu: Temizlik personeli olarak çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazandı

Malatya’da bir hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan Melisa Metin, küçüklük hayali olan doktorluk mesleği için ilk adımı atarak çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazandı.

YAŞAM 18.09.2023, 17:09 Şeyda Gül
Doktorluk hayali kuruyordu: Temizlik personeli olarak çalıştığı hastanenin tıp fakültesini kazandı

Malatya’da İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Turgut Özal Tıp Merkezi’nin Endokrin Servisi’nde temizlik personeli olarak çalışan Melisa Metin, çocukluk hayalini gerçekleştirmek için güzel bir adım attı. Bu yılki YKS’ye girerek istediği puanı alan Melisa Metin, tercihler arasında çalıştığı kurum olan İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni de yazdı.

Çalıştığı hastanede şimdi tıp fakültesinde okuyacak

Yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından mutluluğu daha da katlanan Melisa Metin, İnönü Üniversitesi’nin Tıp Fakültesi’ni kazanarak çalıştığı hastanede şimdi tıp fakültesinde okuyacak olmanın sevincini yaşıyor. Çocukluk hayalini gerçekleştirmek için çok çalıştığını söyleyen Melisa Metin, okulu bitirdikten sonra ise yine burada doktorluk görevi yapmak istediğini belirtti.

Doktorluk, küçüklük hayaliydi

Doktorluğun küçüklük hayali olduğunu söyleyen Melisa Metin, sınava hazırlık sürecinde kendisinden desteğini esirgemeyen ailesi ve özellikle ağabeyine minnettar olduğunu ifade etti. Melisa Metin, ayrıca temizlik görevlisi olarak çalıştığı endokrin servisindeki tüm hocaların da kendisine bu süreçte destek olduğunu anlattı. 6 Şubat’ta yaşanan asrın felaketinden herkes gibi kendisinin de olumsuz etkilendiğini belirten Melisa Metin, ilk dönem dershaneye gittiğini ancak depremden sonra evde çalışmak zorunda kaldığını vurguladı. Metin, yine çalıştığı hastanede gördüğü doktorlardan da ilham ve motive alarak sınava hazırlandığını ifade etti.

Hastane koridorlarında yürürken hep doktorlar gibi olmak istiyordum

Turgut Özal Tıp Merkezi’nin iyi bir hastane olduğunu ve ileride mezun olduktan sonra burada çalışmayı istediğini de söyleyen Melisa Metin, hayallerinin gerçek olduğunu dile getirdi. Hastane koridorlarında yürürken hep doktorlar gibi olmak istediğini söyleyen Melisa Metin, “Çok şükür Allah izin verirse ben de ileride doktor olacağım” şeklinde konuştu.

İyi bir doktor olacağını düşünüyoruz

İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Şahin de Melisa’nın elde ettiği bu başarı hikayesinin ilham alınacak bir hikaye olduğunu söyledi. Burada temizlik personeli olarak çalışırken aynı hastanede tıp fakültesi kazandığını belirten Prof. Dr. İbrahim Şahin, “Tabii maddi durumları nedeniyle hem okuyup hem de çalışmaya devam edecek. Melisa’nın bu başarısı ile iyi bir doktor olacağını düşünüyoruz. Kendisini çok seviyoruz, gururlandık” diye konuştu.

Yorumlar (0)