Doğu'da kar kabusu, Bodrum’da deniz keyfi

Ülkemizin bazı kentlerine kar yağarken, Muğla’ya bağlı Bodrum ilçesine ise tekrar yaz geldi. Doğu karla mücadele etmeye başlarken, Bodrum’da ise hava sıcaklığı 35 dereceyi geçti. Yerli ve yabancı turistler denizin, kumun ve güneşin tadını çıkardı.

YAŞAM 25.09.2021, 20:06 25.09.2021, 20:19 Koray
Doğu'da kar kabusu, Bodrum’da deniz keyfi

Ülkemizin bazı bölgelerinde soğuk hava ve kar yağışı etkili olurken, Bodrum’da hava sıcaklığı 35 dereceye kadar çıktı. 

Doğu kışı, Bodrum yazı yaşıyor

Doğu Karadeniz yaylaları, Kars, Ağrı ve Bitlis’in Süphan Dağı'nda kar yağışı etkili oldu. Bodrum’da ise hava sıcaklığı 35 dereceye kadar çıktı. Turistler özellikle Paşatarlası ve Kumbahçe sahillerinde denize girdi. Bazı turistler, Bodrum'a ilk defa geldiklerini ve bu mevsimde denize girmenin ayrı bir güzellik olduğunu dile getirdi.

Turizmci Recai Çakır, eylül ayında turizmde yarı yarıya düşüş olduğunu aktararak, “Eylül ayı yine de fena geçmiyor diyebilirim. Büyük bir olasılıkla 1 Ekim tarihinden sonra birçok otel sezonu kapatacak." dedi.

"Bundan sonra kapanma olmaz"

Çakır, aşı yaptıran yurttaşların tatil yapabileceğini öngördüğünü kaydederek, “Bence bundan sonra kapanma olmaz. İki doz aşı yaptıran herkes rahat rahat tatil yapabilecek. Özellikle kış turizminde de oteller açık olacak gibi görünüyor. Umarım kış sezonu da iyi geçer." ifadelerini kullandı. Yorumlar (0)