Diyarbakır'da PKK'nın katlettiği köylülerin evinde yas var!

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırı sonucu şehit olan Burhan Tanrıkulu'nun ailesinin evinde yas var. 

YAŞAM 09.04.2020, 12:46 09.04.2020, 13:25

Dün Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde terör örgütü PKK tarafından düzenlenen alçak saldırı sonucu 5 sivil şehit olurken, 21 çocuk da yetim kaldı. 

Saldırı sonucu şehit olanlardan biri de Burhan Tanrıkulu oldu. 

5 çocuk babası olan Burhan Tanrıkulu'nun ailesi tarif edilemez bir acı yaşanıyor. Fikriye Tanrıkulu, eşini kaybetmesi nedeniyle büyük bir üzüntü duyarak ağıt yakıyor. 

"Çocuklarım için gidiyorum, aç kaldılar diye gidiyorum" demiş 

Söz konusu saldırı öncesi eşi ile arasındaki konuşmalarını anlatan Fikriye Tanrıkulu, "Ben sabah gitme dedim, o da 'hiçbir şeyimiz yok' deyip gideceğim dedi. Ben bilseydim böyle olacağını bırakmazdım. 'Çocukları için gidiyorum, aç kaldılar diye gidiyorum. Hiçbir şeyimiz yok, 5 çocuğumuz var' dedi." ifadelerini kullandı. 

"Şimdi kim bakacak çocuklara?"

Burhan Tanrıkulu'nun amcasının oğlu Nurullah Tanrıkulu, kuzeninin eve ekmek almak için çalışmaya gittiğini söyledi. 

Nurullah Tanrıkulu, "5 tane yetim bıraktı arkasında, Ramazan ayına kadar çalışıp, evine bir ekmek alayım dedi. Adam kirada, hiçbir geliri yok. Hiçbir şey yapamıyor, şimdi kim bakacak çocuklara? Allah devletimiz ve milletimize zeval vermesin, biz devlet ve milletimizden razıyız ama bunlara bir şeylerin yapılması lazım." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
26
açık