Diyarbakır'da iki aile birbirine girdi

Diyarbakır’a bağlı Çınar ilçesinde iki aile arasında iddiaya göre muhtarlık seçimlerinden kalma husumet sebebi ile meydana gelen silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi de ağır şekilde yaralandı.

YAŞAM 09.02.2021, 19:21 10.02.2021, 12:09 Koray
Diyarbakır'da iki aile birbirine girdi

Feci olay, Diyarbakır’a bağlı Çınar ilçesinde bulunan Solmaz Mahallesi'nde vuku buldu. Aktarılan bilgilere göre, önceki muhtarlık seçiminde yarışan Ç. ve T. ailesi arasında tartışma meydana geldi. Tartışma dün bir kez daha gündeme gelince, aile sözlü tartışmanın ardından evlerine geri döndü. Bugün yeniden karşı karşıya gelen iki aile arasında bir kez daha tartışma başlayınca, taraflar silah çekerek birbirine kurşun yağdırdı. Silahlı kavgada Adem T. yaşamını yitirirken, 2 kişi ise ağır şekilde yaralandı.Yaralıların durumu ağır

Kavgayı gören mahalle sakinlerinin ihbarda bulunması üzerine olay mahalline sağlık ve güvenlik ekipleri sevk edildi. Yaralı şahıslar, olay mahallinde gerçekleştirilen ilk müdahalenin akabinde ambulanslarla Diyarbakır'daki sağlık kurumlarına kaldırılarak tedavi altına alındı.

Güvenlik güçleri, olay ile ilgili geniş kapsamlı inceleme başlatıldı.

Yorumlar (0)
20
açık